Ma­gyar­or­szá­gi Há­ló­zat

Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Veszprém és Zala megyékben indult el 2017-ben a hálózati munka a népművészeti tevékenységek megerősítése, valamint a néphagyománnyal foglalkozó közösségek segítése érdekében. A cél a már meglévő, gyakran több évtizede, nagy helyi beágyazottsággal, jelentős szakmai tapasztalattal és kapcsolattal rendelkező civil szervezetek megkeresése, velük közös programok megvalósítása, munkájuk anyagi és szakmai segítése. Ez a hálózatos munka az évek során több, jelentős népművészeti tevékenységet végző megyei hatókörű szervezettel bővült a hatékonyabb területi ellátottság érdekében, hogy mennél több területen érvényesüljenek a Hagyományok Háza által képviselt célkitűzések.

 

Kapcsolat

Babinecz Sándor

Hagyományok Háza Hálózat – hálózati szakreferens 

babinecz.sandor@hagyomanyokhaza.hu 

+36 70 507 71 08

 

Stratégiai partnerszervezeteink

Al­ba Re­gia Tánc­egye­sü­let

Az Alba Regia Táncegyesület Székesfehérváron, az országosan egyedülálló Táncház épületében a régió vezető népművészeti műhelyként működik.

Bar­kó Kéz­mű­ves Egye­sü­let

A Barkó Kézműves Egyesület vidékfejlesztő tevékenységét évtizedek óta végzi, ennek során mindig is kiemelt szerepet kapott a fiatalok helyben tartása.

Bé­kés Me­gyei Nép­tán­cos Szö­vet­ség

A Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége a Békés megyében működő néptánccsoportok valamint a Dél-alföldi régióból együttesek, táncosok összefogása, tevékenységük továbbfejlesztése, szakmai és társadalmi megbecsülésüknek előmozdítása.

Jász­sá­gi Nép­mű­vé­sze­ti Mű­hely Egye­sü­let

A Jászsági Népművészeti Műhely Egyesület azzal a szándékkal jött létre, hogy a Kárpát-medencei magyarság és szűkebb otthonunk, a jászság hagyományait megőrizzük, tovább éltessük, főként a tárgyalkotó népművészet terén.

Tol­na Me­gyei Nép­mű­vé­sze­ti Egye­sü­let

A Tolna Megyei Népművészeti Egyesület számos megyei és országos rendezvénynek társszervezőjeként részt vesz a magyar tárgyalkotó hagyományok és kulturális szokások éltetésében, fejlesztésében és felmutatásában.

Me­sék, ame­lyek össze­köt­nek

A 34. Művészetek Völgye fesztiválon a Hagyományok Háza Folkudvara idén is különleges élményekkel várja a látogatókat: minden este 20:30-tól élőszavas mesemondók lépnek színpadra, hogy a magyar néphagyományok kincsestárából merítve varázsolják el a közönséget. 

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

A Ha­gyo­má­nyok Há­za is „fesz­ti­vá­lo­zik”

A nyári hónapokban a Hagyományok Háza is „fesztiválozik” - a Ház színes programkínálatával számos nyári fesztiválon találkozhat a közönség, így a Gombaszögi Nyári Táborban, a Művészetek Völgye Folkudvarában, a Mesterségek Ünnepén és a Tusnádfürdőn megrendezett Tusványoson is. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!