Mag­yaror­szági Hálóz­at

Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Veszprém és Zala megyékben indult el 2017-ben a hálózati munka a népművészeti tevékenységek megerősítése, valamint a néphagyománnyal foglalkozó közösségek segítése érdekében. A cél a már meglévő, gyakran több évtizede, nagy helyi beágyazottsággal, jelentős szakmai tapasztalattal és kapcsolattal rendelkező civil szervezetek megkeresése, velük közös programok megvalósítása, munkájuk anyagi és szakmai segítése. Ez a hálózatos munka az évek során több, jelentős népművészeti tevékenységet végző megyei hatókörű szervezettel bővült a hatékonyabb területi ellátottság érdekében, hogy mennél több területen érvényesüljenek a Hagyományok Háza által képviselt célkitűzések.

 

Kapcsolat

Babinecz Sándor

Hagyományok Háza Hálózat – hálózati szakreferens 

babinecz.sandor@hagyomanyokhaza.hu 

+36 70 507 71 08

 

Al­ba Re­gia Tánce­gyesü­let

Az Alba Regia Táncegyesület Székesfehérváron, az országosan egyedülálló Táncház épületében a régió vezető népművészeti műhelyként működik.

Barkó Kézműves Egyesü­let

A Barkó Kézműves Egyesület vidékfejlesztő tevékenységét évtizedek óta végzi, ennek során mindig is kiemelt szerepet kapott a fiatalok helyben tartása.

Békés Megyei Néptán­cos Szövet­ség

A Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége a Békés megyében működő néptánccsoportok valamint a Dél-alföldi régióból együttesek, táncosok összefogása, tevékenységük továbbfejlesztése, szakmai és társadalmi megbecsülésüknek előmozdítása.

Bi­hari Nép­művész­eti Egyesü­let

A Bihari Népművészeti Egyesület összefogja a bihari térség népi kézműves hagyományai iránt érdeklődőket, és a még aktív alkotókat, mestereket.

Csil­lagvirág Nép­művész­eti Egyesü­let

A Csillagvirág Népművészeti Egyesület a Hevesi Népművészeti és Háziipari Szövetkezet keretében, a szövetkezeten kívüli iparművészeket és népművészeket befogadó alkotóközösségekre épülve jött létre.

Ihar­os Nép­művész­eti Egyesü­let

Az Iharos Népművészeti Egyesület azzal a céllal alakult, hogy a hazai népi tárgykultúra felkutatását, feldolgozását és annak továbbadását segítse.

Jász­sági Nép­művész­eti Műhely Egyesü­let

A Jászsági Népművészeti Műhely Egyesület azzal a szándékkal jött létre, hogy a Kárpát-medencei magyarság és szűkebb otthonunk, a jászság hagyományait megőrizzük, tovább éltessük, főként a tárgyalkotó népművészet terén.

Tolna Megyei Nép­művész­eti Egyesü­let

A Tolna Megyei Népművészeti Egyesület számos megyei és országos rendezvénynek társszervezőjeként részt vesz a magyar tárgyalkotó hagyományok és kulturális szokások éltetésében, fejlesztésében és felmutatásában.

Zala Megyei Nép­művész­eti Egyesü­let

A Zala Megyei Népművészeti Egyesület 1982-ben, az Országos Népművészeti Egyesület tagszervezeteként alakult meg, majd 1990-ben jogilag is lehetőség nyílott önálló civil státusznak.

Folk_ME has been in­tro­duced in Qatar

Hungarian Heritage House’s digital music education program, which garnered interest from several countries, opening up new opportunities for collaboration.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.