Mag­yaror­szági Hálóz­at

Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Veszprém és Zala megyékben indult el 2017-ben a hálózati munka a népművészeti tevékenységek megerősítése, valamint a néphagyománnyal foglalkozó közösségek segítése érdekében. A cél a már meglévő, gyakran több évtizede, nagy helyi beágyazottsággal, jelentős szakmai tapasztalattal és kapcsolattal rendelkező civil szervezetek megkeresése, velük közös programok megvalósítása, munkájuk anyagi és szakmai segítése. Ez a hálózatos munka az évek során több, jelentős népművészeti tevékenységet végző megyei hatókörű szervezettel bővült a hatékonyabb területi ellátottság érdekében, hogy mennél több területen érvényesüljenek a Hagyományok Háza által képviselt célkitűzések.

 

Kapcsolat

Babinecz Sándor

Hagyományok Háza Hálózat – hálózati szakreferens 

babinecz.sandor@hagyomanyokhaza.hu 

+36 70 507 71 08

 

Al­ba Re­gia Tánce­gyesü­let

Az Alba Regia Táncegyesület Székesfehérváron, az országosan egyedülálló Táncház épületében a régió vezető népművészeti műhelyként működik.

Barkó Kézműves Egyesü­let

A Barkó Kézműves Egyesület vidékfejlesztő tevékenységét évtizedek óta végzi, ennek során mindig is kiemelt szerepet kapott a fiatalok helyben tartása.

Békés Megyei Néptán­cos Szövet­ség

A Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége a Békés megyében működő néptánccsoportok valamint a Dél-alföldi régióból együttesek, táncosok összefogása, tevékenységük továbbfejlesztése, szakmai és társadalmi megbecsülésüknek előmozdítása.

Bi­hari Nép­művész­eti Egyesü­let

A Bihari Népművészeti Egyesület összefogja a bihari térség népi kézműves hagyományai iránt érdeklődőket, és a még aktív alkotókat, mestereket.

Csil­lagvirág Nép­művész­eti Egyesü­let

A Csillagvirág Népművészeti Egyesület a Hevesi Népművészeti és Háziipari Szövetkezet keretében, a szövetkezeten kívüli iparművészeket és népművészeket befogadó alkotóközösségekre épülve jött létre.

Ihar­os Nép­művész­eti Egyesü­let

Az Iharos Népművészeti Egyesület azzal a céllal alakult, hogy a hazai népi tárgykultúra felkutatását, feldolgozását és annak továbbadását segítse.

Jász­sági Nép­művész­eti Műhely Egyesü­let

A Jászsági Népművészeti Műhely Egyesület azzal a szándékkal jött létre, hogy a Kárpát-medencei magyarság és szűkebb otthonunk, a jászság hagyományait megőrizzük, tovább éltessük, főként a tárgyalkotó népművészet terén.

Tolna Megyei Nép­művész­eti Egyesü­let

A Tolna Megyei Népművészeti Egyesület számos megyei és országos rendezvénynek társszervezőjeként részt vesz a magyar tárgyalkotó hagyományok és kulturális szokások éltetésében, fejlesztésében és felmutatásában.

Zala Megyei Nép­művész­eti Egyesü­let

A Zala Megyei Népművészeti Egyesület 1982-ben, az Országos Népművészeti Egyesület tagszervezeteként alakult meg, majd 1990-ben jogilag is lehetőség nyílott önálló civil státusznak.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.