Sal­gó­tar­já­ni Nép­tánc­mű­vé­sze­tért Köz­ala­pít­vány

A Salgótarjáni Néptáncművészetért Közalapítványt 1998-ban alapította Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata. A Közalapítvány elsődleges feladata az 1975-ben alapított Nógrád Táncegyüttes, valamint utánpótlás csoportjainak fenntartása és működtetése.

Feladatok

További feladatai közé tartozik megbízás alapján az általános iskolák részére történő néptánc oktatási feladatok biztosítása, a Városi Önkormányzat megbízásából történő rendezvények szervezése, illetve a Városi Önkormányzat által szervezett rendezvényeken történő közreműködés. Mindezek mellett a Közalapítvány fontosnak tartja a magyar népi kultúra megélését, megismertetését helyi, országos és nemzetközi szinten. A Közalapítvány előadó-művészeti szervezetként, közhasznú minősítéssel tevékenykedik.

Tagok

A Nógrád Táncegyüttes tagjai a kezdetek óta Nógrád megyei gyökerű fiatalok és felnőttek, akiket a magyar népi kultúra iránti érdeklődés és elhivatottság mellett a táncegyüttessel együtt megszületett közösség fog össze. Együttesünk a kezdetektől ezen a közösségi összefogáson alapul, és mind a mai napig tapasztalható a „Nógrádos” kohéziós erő, amely a tagjainkat a próbatermi tevékenységeken túl is összeköti.

Küldetés

Együttesünk legfőbb küldetése – amely lokálpatrióta mivoltunkból is adódik – szűkebb pátriánk, a Palócföld hagyományainak, táncainak a lehető legalaposabb megismerése, bemutatása, továbbadása és szélesebb körben történő terjesztése.

 

Kapcsolat

Salgótarjáni Néptáncművészetért Közalapítvány – Nógrád megye

nogradtanc@gmail.com
+36 20 349 32 00
www.nogradtanc.hu 

El­hunyt Fü­ge­di Já­nos

Megrendüléssel tudatjuk, hogy életének 71. évében elhunyt Fügedi János egyetemi tanár, néptánckutató, az MTA köztestületének tagja. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!