Gye­re­kek­nek

Nagyszüleink, dédszüleink öröksége, a népi játék, a néptánc, népzene és népmese ma az intézményes oktatás-nevelés és a közművelődés keretei között jelenik meg: az ének, a testnevelés, az anyanyelvi vagy a környezeti nevelés során alkalmazott hagyományos játékok ma ugyanazt a célt szolgálják, mint egykor: az életre nevelnek.

Fontosnak tartjuk, hogy a felnövekvő generáció megismerje és megszeresse a néptáncot, a népi játékokat, hagyományos kézműves tevékenységeinket. Ennek érdekében szervezünk családi és iskolai programokat, melyek a gyermek korosztályt szólítják meg.

 

 

A legkisebbeket péntek délutánonként várjuk szüleikkel, nagyszüleikkel az Aprók táncába, óvodás és iskolás csoportok számára pedig több ismeretterjesztő program közül is válogathatnak a pedagógusok a múzeumpedagógi foglalkozástól a színpadi előadsáokon kereszült komplex és rendhagyó iskolai napig, de tartunk rendhagyó tánc-, zene-, történelem- vagy irodalomórát külső helyszíneken is.

 

Óvo­dai, is­ko­lai cso­por­tok­nak

Óvodás és iskolás csoportok számára több ismeretterjesztő program közül is válogathatnak a pedagógusok a múzeumpedagógiai foglalkozástól a színpadi előadásokon keresztül a komplex és színházpedagógiai foglalkozásokig. 

Csa­lá­di prog­ra­mok

Fontosnak tartjuk, hogy a felnövekvő generáció megismerje és megszeresse a néptáncot, a népi játékokat, hagyományos kézműves tevékenységeinket.

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új, for­ma­bon­tó di­vat­szín­há­zi elő­adás

A Hagyományok Háza Körforgásban című új, összművészeti produkciója egy nem mindennapi divatbemutató formájában eleveníti fel a témát átjáró örök kérdéseket: miként helyezheti új kontextusba a kortárs művészet a múltat, a hagyomány miként tud jelen lenni és alapot szolgáltatni a művészeti fejlődésnek. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!