Csa­lá­di prog­ra­mok

Az első életéveiben a legfogékonyabb a gyermek, ezért szentelünk kiemelt figyelmet az óvodás és annál fiatalabb korosztályba tartozó közönségünknek. Fontosnak tartjuk, hogy a felnövekvő generáció megismerje és megszeresse a néptáncot, a népi játékokat, hagyományos kézműves tevékenységeinket, és ezt a gyerekek családjukkal, szüleikkel, nagyszüleikkel, testvéreikkel közösen tehessék. 

Az „Aprók tánca” rendszeres péntek délutáni programjában énekes népi játékok, duda-, furulya-, citera-, tekerő-, koboz- és hegedűszó, kézművesség, mondókák, mese, egy-egy jeles napi szokás megidézése és a néptánc alapjainak lerakása segítségével szerzik meg első élményeiket a néphagyományról.

 

Az „Eltáncolt mesék” családi program felhőtlen szórakozást ígér a család minden tagja számára. A néptáncos elemekből építkező gyermekelőadások a mesék birodalmába repítik kis nézőinket, az előadást követő kézműves-foglalkozás és táncház pedig közös szórakozásra ad lehetőséget.

Abban reménykedünk, hogy az első élmények, az első találkozás olyan maradandó, jó élményt jelent majd, hogy a későbbiekben is szívesen választják időtöltésül a néptáncot, népzenét, kézművességet.

Ap­rók Tán­ca

Péntek délutánonként várjuk a játszani, táncolni, énekelni, kézműveskedni vágyó gyerekeket és szüleiket!

Ap­rók Tán­ca

Péntek délutánonként várjuk a játszani, táncolni, énekelni, kézműveskedni vágyó gyerekeket és szüleiket!

Pa­ár Jul­csi: Ró­ka­tánc

A családoknak szól Paár Julcsi magával ragadó, nép- és világzenei elemekből szövetelt, táncos, mesés kavalkádja.

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Ta­nul­ha­tó ha­gyo­mány, él­he­tő hi­va­tás

Napjainkban, amikor a hagyományos tudás átadásának természetes útjai – a családi tradíciók, közösségi minták és élő példák – visszaszorulóban vannak, különösen fontos téma, hogy miként örökíthetők tovább a kézművesség, a népi előadóművészet és a népművészet értékei.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!