A Hagyományok Házában a legkisebbektől kezdve az iskolás korosztályig mindenki megtalálhatja a hozzá legközelebb álló programot, amelyeket kifejezetten az óvodás és iskolás csoportok számára alakítottak ki.
Ezek a foglalkozások többféle formában teszik lehetővé a kultúrával, hagyományokkal és művészetekkel való aktív, élményalapú találkozást. Az óvodások számára kínált „Figurás néptáncos bérlet - gyerekek gyerekeknek” program a néptánc világába kalauzolja el a legkisebbeket, ahol saját korosztályukból érkező táncosok mutatják be a magyar néptáncok sokszínűségét, így teremtve közvetlen kapcsolatot a néphagyományok és a gyerekek között.
A „Mesterségünk címere” foglalkozáson a résztvevők betekintést nyerhetnek a hagyományos kézműves mesterségek világába, maguk is kipróbálhatják a fazekasságot, a szövést vagy éppen a népi fafaragást. Az iskolás csoportok számára szervezett „Jeles napok” és „Múzeumpedagógia” programok célja, hogy közelebb hozzák a diákokat a magyar néphagyományokhoz, ünnepekhez és a történelmi múlthoz, érthető és élvezhető módon. A „Színházi nevelési” program pedig a színház eszközeivel segíti elő a diákok személyiségfejlődését, a közösségi élményeken keresztül fejlesztve kommunikációs készségüket, önbizalmukat és empátiájukat. Ezek a programok nemcsak tanulási lehetőséget biztosítanak, de felejthetetlen élményeket is nyújtanak a gyerekeknek, segítve őket abban, hogy közelebb kerüljenek saját kultúrájukhoz és annak értékeihez.
Mesterségünk címere
A kézműves mesterségeket bemutató program elsősorban az 5-12 éves korosztálynak ajánlott.
Jeles napok
Élményközpontú, tevékenykedtető komplex foglalkozásainkat elsősorban a 5-12 éves korosztálynak ajánljuk.
Múzeumpedagógia, gyermek-tárlatvezetés
Már az óvodás korú gyermekek is betekintést nyerhetnek a hagyományos népi kultúrába, játékos módon megtekinthetik a múzeum kiállításait, kézműves mestereink segítségével pedig elkészíthetik a saját alkotásaikat a kézműves műhelyeinkben.
Színházpedagógiai program
A diákok személyes gondolataiból, tapasztalataiból indulunk ki, egyenrangú és partneri kommunikációban fejtjük fel azokat a kérdéseket, melyekkel az előadásban is szemben találják magukat.
Találkozás a néphagyománnyal
Programunkon a Kárpát-medence magyarságának folklórjával és kézműves hagyományaival ismerkednek a gyerekek.
Figurás néptáncos bérlet
Az alsó tagozatos diákoknak szóló interaktív programunkon végigkalauzoljuk a gyerekeket Magyarország és a Kárpát-medence tájainak sokszínű hagyományain.
Komplex drámaórák
A foglalkozások a komplex színházi nevelési előadások (TIE) elvi alapjait és módszereit követik.
Digitális foglalkozások
Digitális komplex foglalkozások
Egy rendhagyó óra keretében egy-egy jelesnapi népszokással vagy paraszti kézműves mesterséggel ismertetjük meg a gyerekeket.
Galéria