Di­gi­tá­lis komp­lex fog­lal­ko­zá­sok

A Hagyományok Házában évtizedes múltra tekintenek vissza azok a komplex foglalkozások, ahova óvodai és iskolai csoportok látogatnak és, és egy rendhagyó óra keretében egy-egy jelesnapi népszokással vagy valamelyik hagyományos paraszti kézműves mesterséggel ismertetjük meg a gyerekeket.

Idén sajnos nélkülöznünk kell azt a személyes jelenlétet, hogy a gyerekekkel tudjuk ezeket a foglalkozásokat megtartani, ezért azt találtuk ki, hogy a pedagógusokat hívjuk segítségül, hogy az óvodában vagy az iskolában, tanórák keretében vagy szabadidős foglalkozáson ezekhez az élményekhez és ehhez a néprajzi tudáshoz hozzájuttassák a gyerekeket.

 

Ennek érdekében egy olyan csomagot állítottunk össze, amelyikben egy foglalkozásvázlat, egy módszertani útmutató, mindazok a tananyagtartalmak, amiket mi fölhasználunk az egyes ünnepkörök és jeles napok bemutatására, és az a tanári segédlet szerepel, amely háttérként biztosítja a pedagógus felkészültségét. Decemberben Adventi, januárban a farsangi, márciusban pedig a húsvéti foglalkozásaink anyagaival érkezünk.

Digitális csomagok

„Ma van Hús­vét nap­ja”

Digitális útmutató a húsvéti komplex foglalkozások lebonyolításához: tavaszváró szokások, böjti játékok, tojásberzselés, tojástartó készítés.

Pün­kös­dö­lő

Digitális útmutató pünkösdi komplex foglalkozások lebonyolításához: beszélgetés, pünkösdikirályné-járás és pünkösdikirály választás, párválasztók, mondókák, kézművesség, hangszerbemutató, táncmulatság.

Tematikus válogatások

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!