Di­gi­tá­lis komp­lex fog­lal­ko­zá­sok

A Hagyományok Házában évtizedes múltra tekintenek vissza azok a komplex foglalkozások, ahova óvodai és iskolai csoportok látogatnak és, és egy rendhagyó óra keretében egy-egy jelesnapi népszokással vagy valamelyik hagyományos paraszti kézműves mesterséggel ismertetjük meg a gyerekeket.

Idén sajnos nélkülöznünk kell azt a személyes jelenlétet, hogy a gyerekekkel tudjuk ezeket a foglalkozásokat megtartani, ezért azt találtuk ki, hogy a pedagógusokat hívjuk segítségül, hogy az óvodában vagy az iskolában, tanórák keretében vagy szabadidős foglalkozáson ezekhez az élményekhez és ehhez a néprajzi tudáshoz hozzájuttassák a gyerekeket.

 

Ennek érdekében egy olyan csomagot állítottunk össze, amelyikben egy foglalkozásvázlat, egy módszertani útmutató, mindazok a tananyagtartalmak, amiket mi fölhasználunk az egyes ünnepkörök és jeles napok bemutatására, és az a tanári segédlet szerepel, amely háttérként biztosítja a pedagógus felkészültségét. Decemberben Adventi, januárban a farsangi, márciusban pedig a húsvéti foglalkozásaink anyagaival érkezünk.

Digitális csomagok

„Ma van Hús­vét nap­ja”

Digitális útmutató a húsvéti komplex foglalkozások lebonyolításához: tavaszváró szokások, böjti játékok, tojásberzselés, tojástartó készítés.

Pün­kös­dö­lő

Digitális útmutató pünkösdi komplex foglalkozások lebonyolításához: beszélgetés, pünkösdikirályné-járás és pünkösdikirály választás, párválasztók, mondókák, kézművesség, hangszerbemutató, táncmulatság.

Tematikus válogatások

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!