Di­gi­tá­lis komp­lex fog­lal­ko­zá­sok

A Hagyományok Házában évtizedes múltra tekintenek vissza azok a komplex foglalkozások, ahova óvodai és iskolai csoportok látogatnak és, és egy rendhagyó óra keretében egy-egy jelesnapi népszokással vagy valamelyik hagyományos paraszti kézműves mesterséggel ismertetjük meg a gyerekeket.

Idén sajnos nélkülöznünk kell azt a személyes jelenlétet, hogy a gyerekekkel tudjuk ezeket a foglalkozásokat megtartani, ezért azt találtuk ki, hogy a pedagógusokat hívjuk segítségül, hogy az óvodában vagy az iskolában, tanórák keretében vagy szabadidős foglalkozáson ezekhez az élményekhez és ehhez a néprajzi tudáshoz hozzájuttassák a gyerekeket.

 

Ennek érdekében egy olyan csomagot állítottunk össze, amelyikben egy foglalkozásvázlat, egy módszertani útmutató, mindazok a tananyagtartalmak, amiket mi fölhasználunk az egyes ünnepkörök és jeles napok bemutatására, és az a tanári segédlet szerepel, amely háttérként biztosítja a pedagógus felkészültségét. Decemberben Adventi, januárban a farsangi, márciusban pedig a húsvéti foglalkozásaink anyagaival érkezünk.

Digitális csomagok

„Ma van Hús­vét nap­ja”

Digitális útmutató a húsvéti komplex foglalkozások lebonyolításához: tavaszváró szokások, böjti játékok, tojásberzselés, tojástartó készítés.

Pün­kös­dö­lő

Digitális útmutató pünkösdi komplex foglalkozások lebonyolításához: beszélgetés, pünkösdikirályné-járás és pünkösdikirály választás, párválasztók, mondókák, kézművesség, hangszerbemutató, táncmulatság.

Tematikus válogatások

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!