„Eu­ró­pai út­ra­va­ló”

Pályázati azonosító 

2020-1-HU01-KA104-078240

Pályázati támogatás összege

28 177 €

Leírás

Az Erasmus+ programnak köszönhetően a Hagyományok Háza szakmai munkatársai külföldi tanulmányutakon, intézménylátogatáson vagy kurzuson vehetnek részt.

Hagyományok Háza mint intézmény

A Hagyományok Háza nemcsak szolgáltató központ, hanem képző intézmény is, mely elsősorban felnőtteknek kínál tanulási lehetőségeket. Felnőttoktatási tevékenységgel a három szervezeti egység közül a Népművészeti Módszertani Műhely (NMM) munkatársai foglalkoznak. A pályázatban résztvevő munkatársak mindannyian felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkeznek. A munkatársak számára tanulmányutak, job shadowing tevékenység keretében terveznek szakmai továbbképzéseket. Az intézmény rendelkezik nemzetközi kapcsolatrendszerrel és korábban részt vett nemzetközi projektekben. Az Európai fejlesztési terv több évet ölel fel, jelen projekt már nem az első állomás.

Célok

A célok közül a hangsúly most a minőségfejlesztésen van ebben a projektben, ezért elsősorban a munkatársak kompetencia-fejlesztésére fókuszál a projekt. A projekt célja ezért új ötletek, módszerek, tartalmak megismerése és beemelése a mindennapi működésbe. Fő fejlesztendő területként az európai dimenzió és a minőségfejlesztés mellett, a szakmai kapcsolatok elmélyítése és a meglevő, jól működő partnerségek fenntartása, valamint a jó gyakorlatok cseréje is szerepel a fejlesztési tervben.

A projekt illeszkedik az Oktatás és képzés 2020 stratégiához, célja az egész életen át tartó tanulás megvalósítása, az oktatás és képzés minőségének és hatékonyságának elősegítése vonatkozásában.

Támogató

 

Erasmus_logo

 

Beszámolók

Bot­ví­vás olasz mód­ra

A dél-olasz bot- és késvívás gyakorlat új és érdekes technikai tudásfejlesztési lehetőségeket rejt az eszközkezelés terén, így a hazai eszközös, botoló táncok tanítása során a készségfejlesztő gyakorlatok közé jól beépíthető. - Erasmus+ programmal Manfredoniában

Ta­nul­mány­úton Dá­ni­á­ban

Mit adhat hetedik alkalommal is egy intenzív műhelymunka ugyanabban az országban, ráadásul ugyanannál a mesternél, akit egyébként a nemzetközi szakma nagyra becsül, tisztel és elismer tudásáért, különleges ízléssel és precizitással fonott tárgyaiért?

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!