Szak­mai utak az Eras­mus+ prog­ram­mal

Az Erasmus+ program mobilitási pályázatának köszönhetően tíz munkatársunk vehet részt külföldi szakmai tanulmányúton idén.

Elsőként Klitsie-Szabad Boglárka népmese szakelőadó utazott Vilniusba, Litvániába, ahol az Európai Mesemondásért Szövetség (FEST - Federation for European Storytelling) tartotta éves szakmai konferenciáját.

Boglárka nemcsak műhelymunkákon vett részt, hanem előadást is tartott Csipkés Vilmos művészetéről és a Hagyományok Háza egyik legújabb kiadványáról, a Népmesetár sorozat egyik új kötetéről, a Varga Norberttel közösen írt Hét esztendő, hét szempillantás című könyvről. 

Magyar színekben ott volt még Pintér Zsolt, szakmai partnerünk, a Meseszó Egyesület alelnöke, Szabó Enikő meseterapeuta és Zámborszky Eszter, szintén a Meseszó Egyesülettől. 

2023-ban már Veszprém ad otthont e színvonalas nemzetközi rendezvénynek.

 

Erasmus_logo

 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!