Pro­jek­tek

Az oldalunkon bemutatott projektek olyan kezdeményezéseket és programokat ölelnek fel, amelyeket belföldi vagy nemzetközi támogatási rendszereknek köszönhetően valósítunk meg a Hagyományok Háza partnerkapcsolatai, együttműködései révén. Ezek a projektek széles skálán mozognak, beleértve számos kezdeményezést, amik hozzájárulnak a kulturális örökség ápolásához, a népi kultúra megőrzéséhez és fejlesztéséhez, valamint a kapcsolatok erősítéséhez a Kárpát-medence területén és azon túl is.

Aktuális projektet

„Eu­ró­pai út­ra­va­ló”

Az Európai útravaló című Erasmus+ program segítségével a Hagyományok Háza szakmai munkatársai külföldi tanulmányutakon, intézménylátogatáson vagy kurzuson vehetnek részt.

Nem­zet­kö­zi Pro­jek­tek

A Hagyományok Háza víziójához és missziójához igazodva tevékenységeink nemzetközileg is kiterjednek, hangsúlyt fektetve a tudásmegosztásra, hálózatépítésre és folyamatos tanulásra.

Korábbi projektek

Nem­ze­ti Te­het­ség Prog­ram

A Nemzeti Tehetség Program támogatásával megvalósuló projektek, amely egy nemzeti esélyjavító, társadalomépítő stratégiai szintű program.

Kár­pát-me­den­cei Óvo­da­fej­lesz­tés

A Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program hosszú távú célja, hogy a határon túli óvodák nevelési és oktatási tevékenységébe – többek között - a néphagyomány-átadás jó gyakorlatai is beépüljenek.

To­Mi­MEUs Nem­zet­kö­zi Prog­ram

A projekt kiemelt célja a szemléletformálás a múzeumi dolgozók körében; képzés során annak tudatosítása, hogy a múzeum az érzékszervi fogyatékos fiatalok számára is fontos és értékes tanulási környezet, a kultúra forrása, amely az egyenlő esélyű hozzáférés biztosításával az ismeretszerzés gazdag színtere.

Ott­hon­ról ha­za

Az Otthonról haza program teret és alkalmat biztosít a határon átnyúló tapasztalatcserére, konferenciák, workshopok szervezésére, kulturális és közművelődési szakemberek közötti tapasztalatcserére, de a program részét képezik a hálózatos együttműködésben létrejövő kulturális rendezvények, csereprogramok, konferenciák, népmesemondó versenyek, hagyományőrző találkozók, táncházzenész- és néptánctalálkozók, fiataloknak szóló fesztiválok és a gyermekek megismertetése a néphagyománnyal.

Csoó­ri Alap Kéz­mű­ves kép­zé­sei

A Csoóri Sándor alap támogatásával létrejött kézműves képzések feladatai közé tartozik a kézművesek szakmai kísérése, továbbképzése, az ország különböző pontjain élő, dolgozó szakmabeliek ismereteinek frissítése, bővítése.

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!