Ott­hon­ról ha­za


A projektidőszak kezdete: 2018. 01. 01.efop_infoblokk
A projektidőszak vége: 2020. 12. 31.
Időtartam: 36 hónap
Támogatási szerződés aláírásának dátuma: 2018. 01. 12.
Támogatás összege: 660 000 000 Ft

 

 

A három intézményből álló konzorciumunk, melynek tagjai a Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság, a kulturális kapcsolatok bővítését, a szakmai tudásbővítés elősegítését és a helyi kulturális identitás erősítését tűzte ki célul, ezért az elnyert támogatást az Otthonról haza program megvalósítására fordítjuk.

2018 és 2020 között az Otthonról haza program teret és alkalmat biztosít a határon átnyúló tapasztalatcserére, konferenciák, workshopok szervezésére, kulturális és közművelődési szakemberek közötti tapasztalatcserére, de a program részét képezik a hálózatos együttműködésben létrejövő kulturális rendezvények, csereprogramok, konferenciák, népmesemondó versenyek, hagyományőrző találkozók, táncházzenész- és néptánctalálkozók, fiataloknak szóló fesztiválok és a gyermekek megismertetése a néphagyománnyal.

Konzorciumunk az Otthonról haza programmal a helyi identitás megőrzését és az aktív hagyományőrzést kívánja segíteni határokon átívelő rendezvényekkel, a szakmai tudás gyarapításával, kutatómunkák, tapasztalatcserék támogatásával. A program tematikus kulturális rendezvényei a generációk közötti párbeszédre, az értékátadásra, közösségteremtésre és -megőrzésre, a hosszú távú, határon átívelő együttműködések kialakítására helyezik a hangsúlyt. Az aktív szakemberek és közösségek tudásbővítése, képzések, szakmai kurzusok és mentorprogramok a hagyományőrzés és a kultúraközvetítés jegyében zajlanak. Támogató közeget kívánunk teremteni a néphagyománnyal foglalkozó civil szervezetek és intézmények között konferenciák, tudásmegosztó műhelyek számára, amelyek a helyi értékek tudatosítását szolgálják határainkon innen és túl.

 

Események

További részletek a Népművészeti Egyesületek Szövetségének rendezvényeiről az intézmény honlapján, és a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. rendezvényeiről az intézmény honlapján találhatóak.

 

Rész­le­tek a pá­lyá­zat­ról

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül közzétette az...

A pá­lyá­zat pro­jekt­jei

2018 és 2020 között közel 100 helyszínen mintegy 250 rendezvénnyel szeretnénk megszólítani a legkülönbözőbb csoportokat.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!