Rész­le­tek a pá­lyá­zat­ról

efoplogo

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül közzétette az EFOP-1.12.1-17 „Tematikus együttműködés erősítése az ifjúságügy, egészségügy, közösségfejlesztés és társadalmi felzárkózás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival” tárgyú felhívást. 

A Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság által létrehozott konzorcium 2017. augusztus 10-én 1.12.1-17-2017-00022 azonosító számon regisztrált. „Hálózatépítés az élő néphagyományért – közösségfejlesztés és tudásbővítés megvalósítása a civil társadalom bevonásával a határon átnyúló kulturális kapcsolatok erősítésén keresztül” címmel nyújtottunk be támogatási kérelmet, amelyet a Támogató 2017. november 7-én kelt támogatói döntése értelmében 660 000 000 Fttámogatásban részesített, mely a támogatás mértékének 100%-a.

A projekt célja a határ menti és a Kárpát-medencei térség fejlesztése, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolása, a gazdasági egyenlőtlenség felszámolása, a gazdasági problémák enyhítése, Magyarország és a Kárpát-medence szomszédos országai közötti együttműködés erősítése.

Kiemelten fontosak a szomszédos országok szervezeteivel, szakembereivel való együttműködések, szakmai közreműködések. A hagyományőrzésnek, kultúraközvetítésnek felzárkóztató, helyben megtartó, identitásformáló és közösségteremtő szerepe van, ami által a projekt hozzájárul a határ menti térség fejlesztéséhez, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásához.

 

A projektidőszak kezdete: 2018.01.01

A projektidőszak vége: 2020.12.31.

Időtartam: 36 hónap

 

Támogatási szerződés aláírásának dátuma: 2018.01.12.

 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!