Rész­le­tek a pá­lyá­zat­ról

efoplogo

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül közzétette az EFOP-1.12.1-17 „Tematikus együttműködés erősítése az ifjúságügy, egészségügy, közösségfejlesztés és társadalmi felzárkózás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival” tárgyú felhívást. 

A Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság által létrehozott konzorcium 2017. augusztus 10-én 1.12.1-17-2017-00022 azonosító számon regisztrált. „Hálózatépítés az élő néphagyományért – közösségfejlesztés és tudásbővítés megvalósítása a civil társadalom bevonásával a határon átnyúló kulturális kapcsolatok erősítésén keresztül” címmel nyújtottunk be támogatási kérelmet, amelyet a Támogató 2017. november 7-én kelt támogatói döntése értelmében 660 000 000 Fttámogatásban részesített, mely a támogatás mértékének 100%-a.

A projekt célja a határ menti és a Kárpát-medencei térség fejlesztése, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolása, a gazdasági egyenlőtlenség felszámolása, a gazdasági problémák enyhítése, Magyarország és a Kárpát-medence szomszédos országai közötti együttműködés erősítése.

Kiemelten fontosak a szomszédos országok szervezeteivel, szakembereivel való együttműködések, szakmai közreműködések. A hagyományőrzésnek, kultúraközvetítésnek felzárkóztató, helyben megtartó, identitásformáló és közösségteremtő szerepe van, ami által a projekt hozzájárul a határ menti térség fejlesztéséhez, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásához.

 

A projektidőszak kezdete: 2018.01.01

A projektidőszak vége: 2020.12.31.

Időtartam: 36 hónap

 

Támogatási szerződés aláírásának dátuma: 2018.01.12.

 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!