Pro­jek­tek

Az oldalunkon bemutatott projektek olyan kezdeményezéseket és programokat ölelnek fel, amelyeket belföldi vagy nemzetközi támogatási rendszereknek köszönhetően valósítunk meg a Hagyományok Háza partnerkapcsolatai, együttműködései révén. Ezek a projektek széles skálán mozognak, beleértve számos kezdeményezést, amik hozzájárulnak a kulturális örökség ápolásához, a népi kultúra megőrzéséhez és fejlesztéséhez, valamint a kapcsolatok erősítéséhez a Kárpát-medence területén és azon túl is.

„Európai útravaló”

Az Európai útravaló című Erasmus+ program segítségével a Hagyományok Háza szakmai munkatársai külföldi tanulmányutakon, intézménylátogatáson vagy kurzuson vehetnek részt.

Nemz­etközi Pro­jek­tek

A Hagyományok Háza víziójához és missziójához igazodva tevékenységeink nemzetközileg is kiterjednek, hangsúlyt fektetve a tudásmegosztásra, hálózatépítésre és folyamatos tanulásra.

Nemz­eti Te­het­ség Pro­gram

A Nemzeti Tehetség Program támogatásával megvalósuló projektek, amely egy nemzeti esélyjavító, társadalomépítő stratégiai szintű program.

Kárpát-medencei Óvodafe­jlesztés

A Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program hosszú távú célja, hogy a határon túli óvodák nevelési és oktatási tevékenységébe – többek között - a néphagyomány-átadás jó gyakorlatai is beépüljenek.

To­MiMEUs Nemz­etközi Pro­gram

A projekt kiemelt célja a szemléletformálás a múzeumi dolgozók körében; képzés során annak tudatosítása, hogy a múzeum az érzékszervi fogyatékos fiatalok számára is fontos és értékes tanulási környezet, a kultúra forrása, amely az egyenlő esélyű hozzáférés biztosításával az ismeretszerzés gazdag színtere.

Ot­thon­ról haza

Az Otthonról haza program teret és alkalmat biztosít a határon átnyúló tapasztalatcserére, konferenciák, workshopok szervezésére, kulturális és közművelődési szakemberek közötti tapasztalatcserére, de a program részét képezik a hálózatos együttműködésben létrejövő kulturális rendezvények, csereprogramok, konferenciák, népmesemondó versenyek, hagyományőrző találkozók, táncházzenész- és néptánctalálkozók, fiataloknak szóló fesztiválok és a gyermekek megismertetése a néphagyománnyal.

Csoóri Alap Kézműves képzé­sei

A Csoóri Sándor alap támogatásával létrejött kézműves képzések feladatai közé tartozik a kézművesek szakmai kísérése, továbbképzése, az ország különböző pontjain élő, dolgozó szakmabeliek ismereteinek frissítése, bővítése.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.