Imád­sá­gos al­ko­tás, bőr me­dál és ma­tyó pa­pucs - Má­jus a Nyi­tott Mű­hely­ben

A virtuális Nyitott Műhely májusi vendége Kelemen Eszter Klára, bőrműves népi iparművész, szerzetes, akivel a többi közt az alkotás és az imádság viszonyáról és a bőr lábbelikről beszélgetett a Nyitott Műhely vezetője, Farkas Réka. És ha már Eszter kedvencei a szandálok és cipők, a Múzeumunkból is egy pár lábbelit válaszott, amit Réka, a tárgy készítőjének segítségével be is mutat. A matyó papucs és csizma különlegessége, hogy egy-egy antik darab szakasztott mása, rekonstruciója.

Az otthoni kézműveskedés sem marad el: Kelemen Easzter segítségével ezúttal bőr medált készíthet ki-ki otthon. Amire szükségünk lesz hozzá: némi bőr maradék, vonalzó, nagy lyukú tű, olló vagy sniccer, ragasztó és cérna.

Mélyüljön el az otthoni alkotás megnyugtató örömében!

Kapcsolódó oldalak

Imád­sá­gos al­ko­tás

Interjú Kelemen Eszter bőrműves népi iparművész szerzetessel, a Nyitott Műhely alkotóközösség tagjával.

Ma­tyó pa­pucs és csiz­ma

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum gyűjteményében található papucs és csizma Kovács Attila, többszörösen díjazott népi iparművész cipőkészítő, csizmadia mester rekonstrukciója. A lábbelik eredetijéről, a rekonstruálás folyamatáról mesélt a Nyitott Műhely vezetőjének, Farkas Rékának.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!