For­ga­tós - Ma­gyar Né­pi Ipar­mű­vé­sze­ti Mú­ze­um 360º

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum számtalan kincset rejt, ezekből mutatunk egy válogatást 360º-os fotókon. Rendszeresen bővülő összeállításunkban a népi kézműves technikák széles tárházát vonultatjuk fel, a fafaragás, a kerámia, szövés, kosárfonás, vagy akár a gyöngyfűzés legszebben kimunkált darabjaiból hozunk el hétről hétre néhányat. 

A gazdag leírásokkal kiegészített interaktív, forgatható, nagyítható felvételeken a tárgyak legapróbb részletei, a véső nyomai, vagy akár az ecsetvonások is jól láthatóak. Kellemes nézelődést!

Hogyan működik?

 


Alkotások

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

El­hunyt Fü­ge­di Já­nos

Megrendüléssel tudatjuk, hogy életének 71. évében elhunyt Fügedi János egyetemi tanár, néptánckutató, az MTA köztestületének tagja. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!