Szak­mai (él­mény)nap a Gyer­mek­kul­tú­ra mes­ter­szak hall­ga­tó­i­nak

Műhelyfoglalkozások

 

ESZKÖZÖS TÁNCOK

Babinecz Sándor: Az eszközös táncok élményközpontú oktatása, dudán kísér Bese Botond

Sokéves tapasztalatom alapján könnyen felkelthető és fenntartható a gyerekek érdeklődése ezzel a tánctípussal: a lépést rögtön táncos mozgássá változtatjuk, a bot használatával kombináljuk. A tér irányainak érzékelése, a test kétoldalúsága, a szocializáció és a szabálykövetés mind kiválóan fejleszthető általa. Alkalmaztam nyári gyerektáborokban, általános iskolai tanórákon, művészeti alapoktatás keretében.  Most egy gyermekotthonban végzett foglalkozás-sorozat példáján keresztül ismertetem az eszközös táncok tanításának lehetőségeit.

Helyszín: Színházterem

 

KÉZMŰVESSÉG

Dobinszki Csilla: Kézművesség

Olyan egyszerű, természetes anyagból készült tárgyak elkészítésével ismerkedünk, melyeket az év rendjéhez, az ünnepkörökhöz igazodva könnyen beillesztünk a játszóházas gyakorlatba. A megvalósítást hasznos módszertani ismeretek gazdagítják. 

Helyszín: Gyerekjátszó műhely

nemezes

 

KÉZMŰVESSÉG

Dobi Pál: Kézművesség

Gyí, paci, paripa… - A nemzeti ünnepre készülve kukoricaszárból lovacskát készítünk (csuhé sörény, dió zabla).

Helyszín: Bőrös műhely

 

HAGYOMÁNYOS MESEMONDÁS

Dala Sára - Németh Nóra: A mai gyerekek találkozása a (nép)mesével és tájnyelvvel

Programunkon bemutatjuk, a hagyományban és a mai népmese-folklorizmusban mi a helye a felnőtteknek és a gyermekeknek való mesemondásnak, a Hagyományok Háza milyen módszertani segédanyagokkal, képzésekkel és gyermekprogramokkal kínál modellt ezek mai megvalósítására a pedagógusoknak, közművelődési szakembereknek. Egy konkrét példán, a Találkozás a néphagyománnyal c. program mesehallgatás-elemén szemléltetjük Fábián Éva mesemondó mesterfogásait, melyek segíthetnek megismertetni és megszerettetni a gyerekekkel a népmesei világot, a tájnyelvet – a népi kultúrát.

Helyszín: Karsai Zsigmond terem

 

Vissza a program oldalára

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!