Sza­kmai (élmény)nap a Gy­er­mekkultúra mester­szak hallgatóinak

Műhelyfoglalkozások

 

ESZKÖZÖS TÁNCOK

Babinecz Sándor: Az eszközös táncok élményközpontú oktatása, dudán kísér Bese Botond

Sokéves tapasztalatom alapján könnyen felkelthető és fenntartható a gyerekek érdeklődése ezzel a tánctípussal: a lépést rögtön táncos mozgássá változtatjuk, a bot használatával kombináljuk. A tér irányainak érzékelése, a test kétoldalúsága, a szocializáció és a szabálykövetés mind kiválóan fejleszthető általa. Alkalmaztam nyári gyerektáborokban, általános iskolai tanórákon, művészeti alapoktatás keretében.  Most egy gyermekotthonban végzett foglalkozás-sorozat példáján keresztül ismertetem az eszközös táncok tanításának lehetőségeit.

Helyszín: Színházterem

 

KÉZMŰVESSÉG

Dobinszki Csilla: Kézművesség

Olyan egyszerű, természetes anyagból készült tárgyak elkészítésével ismerkedünk, melyeket az év rendjéhez, az ünnepkörökhöz igazodva könnyen beillesztünk a játszóházas gyakorlatba. A megvalósítást hasznos módszertani ismeretek gazdagítják. 

Helyszín: Gyerekjátszó műhely

nemezes

 

KÉZMŰVESSÉG

Dobi Pál: Kézművesség

Gyí, paci, paripa… - A nemzeti ünnepre készülve kukoricaszárból lovacskát készítünk (csuhé sörény, dió zabla).

Helyszín: Bőrös műhely

 

HAGYOMÁNYOS MESEMONDÁS

Dala Sára - Németh Nóra: A mai gyerekek találkozása a (nép)mesével és tájnyelvvel

Programunkon bemutatjuk, a hagyományban és a mai népmese-folklorizmusban mi a helye a felnőtteknek és a gyermekeknek való mesemondásnak, a Hagyományok Háza milyen módszertani segédanyagokkal, képzésekkel és gyermekprogramokkal kínál modellt ezek mai megvalósítására a pedagógusoknak, közművelődési szakembereknek. Egy konkrét példán, a Találkozás a néphagyománnyal c. program mesehallgatás-elemén szemléltetjük Fábián Éva mesemondó mesterfogásait, melyek segíthetnek megismertetni és megszerettetni a gyerekekkel a népmesei világot, a tájnyelvet – a népi kultúrát.

Helyszín: Karsai Zsigmond terem

 

Vissza a program oldalára

Folk_ME has been in­tro­duced in Qatar

Hungarian Heritage House’s digital music education program, which garnered interest from several countries, opening up new opportunities for collaboration.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.