Össze­ne­me­zel­ni a mű­fa­jo­kat

Mi a közös az origami, a számítógépes formatervezés és a nemezelés között? És mi a különbség, ami miatt egyvalaki mindháromból merítkezni, épülni tud, amit ugyanolyan szeretettel művel? Elmondja Hunyadvári Szilvia formatervező iparművész, nemezkészítő, az öt éves Nyitott Műhely júliusi alkotója.

Szokásunkhoz híven pedig nemcsak beszélgetünk, alkotunk is Szilvivel, aki az ecoprintes, növényi festékekkel festett és mintázott nemezkarkötő készítésének rejtelmeibe vezet be minden alkotásban elmélyülni vágyó nyaralót, megfáradt dolgozót, felfrissülésre és aktív tevékenységre vágyó embert.

A múzeumi tárgyak közül pedig Hegyaljai Tünde nemezzel borított kisszékét ismerhetik meg.

Tartsanak velünk!

Kapcsolódó oldalak

Ne­mez bo­rí­tá­sú kis­szék

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban található nemezborítású kisszék alkotójával, Hegyaljai Tündével beszélgetett Farkas Réka.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!