Össze­ne­me­zel­ni a mű­fa­jo­kat

Mi a közös az origami, a számítógépes formatervezés és a nemezelés között? És mi a különbség, ami miatt egyvalaki mindháromból merítkezni, épülni tud, amit ugyanolyan szeretettel művel? Elmondja Hunyadvári Szilvia formatervező iparművész, nemezkészítő, az öt éves Nyitott Műhely júliusi alkotója.

Szokásunkhoz híven pedig nemcsak beszélgetünk, alkotunk is Szilvivel, aki az ecoprintes, növényi festékekkel festett és mintázott nemezkarkötő készítésének rejtelmeibe vezet be minden alkotásban elmélyülni vágyó nyaralót, megfáradt dolgozót, felfrissülésre és aktív tevékenységre vágyó embert.

A múzeumi tárgyak közül pedig Hegyaljai Tünde nemezzel borított kisszékét ismerhetik meg.

Tartsanak velünk!

Kapcsolódó oldalak

Ne­mez bo­rí­tá­sú kis­szék

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban található nemezborítású kisszék alkotójával, Hegyaljai Tündével beszélgetett Farkas Réka.

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!