Já­ték­tól a mes­ter­sé­gig

Kiállítás a népi kézműves hallgatók alkotásaiból 

Ha a céhlegény mesterré kívánt válni, remekelnie kellett. 

A legény bejelentette szándékát, a mesterek gyűlése pedig kijelölte a feladatot. Amikor a remek elkészült, a céh mesterei közösen szemlélték és bírálták meg. Ha elfogadták, következhetett a mesteravatás, a legény mesterré vált és műhelyt nyithatott. 

Mestert ugyan nem avatunk, az azonban vitathatatlan, hogy tárlatunkon igazi mesterműveket, szakmai és esztétikai szempontból is kiemelkedő tárgyakat tekinthetnek meg az érdeklődők. 

A kiállítás a Hagyományok Háza népi kézműves szakképzésének nemezkészítő, kosárfonó, takács, szőnyegszövő és gyékény, szalma és csuhétárgykészítő mesterségeit elsajátító hallgatóink munkáin keresztül mutatja be intézményünk szakmai oktatásának sajátosságait. Betekintést nyerünk a technikai fogások elsajátításának hosszú folyamatába, a gyűjtőutak izgalmaiba, illetve annak a komplex látásmódnak a megjelenésébe is, amellyel a ma emberének tekintenie kell a ránk örökített népi kézműveshagyományra. A kiállítás izgalmas terei bemutatják, hogyan lehet hasznosítani ezeket a tárgyakat egy 21. századi lakásban. 

Nem titkolt célunk, hogy a most szakmai vizsgát tett 47, immár kézműves alkotó bemutatkozása felkeltse a nagyközönség – akár mint a tárgyak mindennapi használói, akár mint leendő hallgatók – érdeklődését a népi kézműves mesterségek iránt.

A kiállítás megnyitója: 2024. július 11., 17 óra

A kiállítás a megvásárolt belépőjeggyel 2024. július 12. – szeptember 25. között tekinthető meg, nyitvatartási időben: kedd-vasárnap: 10-18 óra között!

A belépőjeggyel a Hagyományok Háza állandó kiállítása is, az "Illatok, ízek, formák" is megtekinthető!


Felhívjuk kedves látogatóink figyelmét, hogy a ruhatár használata ingyenes és biztonsági okokból kötelező!

Kérjük, szíveskedjen a ruhatárban hagyni csomagját, esernyőjét és 30 cm (hosszú) x 25 cm (magas) x 15 cm (széles) méretnél nagyobb táskáját.  
Háton semmilyen méretű táska nem viselhető, a kis méretű hátitáskákat csak elől viselve vagy kézben lehet bevinni.
Kabát kizárólag felöltve vihető be a kiállításokra, karon vagy vállon átvetve nem. Ha nem tartja magán a kabátot, kérjük, hogy a ruhatárba helyezze el azt.
A fentieken kívül tilos a kiállítótérbe vinni palackot, ételt, italt, gyermekjátékot, illetve bármit, ami a műalkotásokat veszélyezteti. 

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!