Ál­tal­ve­tő: Buk­ta Im­re

Mezőszemere Hevesben a borsodi megyehatár közelében fekvő település. Egyik utcája az idők során egyaránt viselte már a Kerekalja, a Partizán és a Pacsirta utca nevet. Itt született és itt él Bukta Imre, Kossuth díjas képzőművész, aki 2022-ben ünnepelte 70.születésnapját, A Godot Galériában volt látható az a nagy sikerű kiállítás, Műveljük kertjeinket címmel, amely a mai magyar vidék képét tárta a látogatók elé.

 

 

 

A beszélgetéshez kapcsolódó tartalmak:

Bukta Imre munkássága

Bukta Imre: Műveljük kertjeinket. Godot Intézet 2022. 11.26.- 2023. 08. 27.

P. Szűcs Julianna: Szegény, csúf hazám. 

Radnóti Sándor: Zsánerképek – nagy művészet. 

Zsuppán András: A Kertekalja utca megdicsőülése. 

 

Fotó: valaszonline.hu

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!