Mar­tin György Szak­könyv­tár

A Budai Vigadó épülete ad otthon a Martin György Szakkönyvtárnak és a Folklór Archívumnak. Célunk, hogy elősegítsük a népművészet társadalmi hasznosulását, jelenlétét a hazai kulturális életben és a köztudatban, és megteremtsük a dokumentációs hátterét a népzene és a néptánc élő és folyamatos visszatanulásának, a tárgyi és szellemi néphagyomány minél szélesebb körű megismerésének.

Elérhetőség és nyitvatartás

Tájékoztatjuk kedves Olvasóinkat, hogy könyvtárunk december 16-tól január 8-ig zárva.
 

Könyvtárunk az alábbi időszakokban látogatható:

Hétfő: ZÁRVA
Kedd: 11.00 - 18.00
Szerda: 11.00 - 18.00
Csütörtök: ZÁRVA
Péntek: 10.00 - 16.00
Szombat–vasárnap: ZÁRVA

Felhívjuk az érdeklődők figyelmét, hogy az egyszerűbb ügyintézés érdekében előzetes e-mailes vagy telefonos bejelentkezést kérünk!

Elérhetőségeink

1011 Budapest, Corvin tér 8.
Tel.: (+36 1) 225 6059 
E-mail: konyvtar@hagyomanyokhaza.hu

Könyvtárvezető 

Kapitány Dóra
Tel.: (+36 1) 225 6013 
E-mail: kapitany.dora@hagyomanyokhaza.hu

Olvasószolgálat

Kapitány Dóra, Pávlicz Adrienn

Táncház Archívum 

Szecsődi Barbara

Hang- és mozgóképtár

Galát Péter, Vavrinecz András

Fel­ada­tunk

Fő feladatunk, hogy a Magyarországon felhalmozott, illetve a Kárpát-medence bármely etnikumához tartozó népzenei és néptáncgyűjtéseket, szövegfolklór-gyűjteményeket és néprajzi vonatkozású dokumentumokat megőrizzük.

Tör­té­ne­tünk

A Martin György Szakkönyvtár történetéről lehet tájékozódni ezen az oldalon.

Kül­de­tés­nyi­lat­ko­zat

Tevékenységének célja, hogy elősegítse a népművészet társadalmi hasznosulását, jelenlétét a hazai kulturális életben és a köztudatban, s megteremtse a dokumentációs hátterét a népzene és a néptánc élő és folyamatos visszatanulásának. 

Gyűjteményünkből

Könyv­tá­ri ka­ta­ló­gus

A könyvtár online katalógusában könyvek, sorozatok, folyóiratok, folyóiratcikkek, tanulmányok kereshetők, Folklór Adatbázisában pedig eredeti audio, vizuális és audiovizuális folklórgyűjtések anyagai találhatók.

Bib­li­og­rá­fi­ák

A táncház-bibliográfiában időrendben és név szerint is lehetséges a böngészés, valamint a bibliográfiák segítségével további 18 folklorista munkásságába lehet betekinteni.

Könyv­aján­lók

Népmesék mai gyerekeknek, tanulmányok hangszerekről, csecsemőápolás a néphagyományban és még sok érdekes témát ajánlunk listánkon.

Új, for­ma­bon­tó di­vat­szín­há­zi elő­adás

A Hagyományok Háza Körforgásban című új, összművészeti produkciója egy nem mindennapi divatbemutató formájában eleveníti fel a témát átjáró örök kérdéseket: miként helyezheti új kontextusba a kortárs művészet a múltat, a hagyomány miként tud jelen lenni és alapot szolgáltatni a művészeti fejlődésnek. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!