Mar­tin György Szak­könyv­tár

A Budai Vigadó épülete ad otthon a Martin György Szakkönyvtárnak és a Folklór Archívumnak. Célunk, hogy elősegítsük a népművészet társadalmi hasznosulását, jelenlétét a hazai kulturális életben és a köztudatban, és megteremtsük a dokumentációs hátterét a népzene és a néptánc élő és folyamatos visszatanulásának, a tárgyi és szellemi néphagyomány minél szélesebb körű megismerésének.

Elérhetőség és nyitvatartás

Könyvtárunk az alábbi időszakokban látogatható:

Hétfő: ZÁRVA
Kedd: 11.00 - 18.00
Szerda: 11.00 - 18.00
Csütörtök: ZÁRVA
Péntek: 10.00 - 16.00
Szombat–vasárnap: ZÁRVA

Felhívjuk az érdeklődők figyelmét, hogy az egyszerűbb ügyintézés érdekében előzetes e-mailes vagy telefonos bejelentkezést kérünk!

Elérhetőségeink

1011 Budapest, Corvin tér 8.
Tel.: (+36 1) 225 6059 
E-mail: konyvtar@hagyomanyokhaza.hu

Könyvtárvezető 

Kapitány Dóra
Tel.: (+36 1) 225 6013 
E-mail: kapitany.dora@hagyomanyokhaza.hu

Olvasószolgálat

Kapitány Dóra, Pávlicz Adrienn

Táncház Archívum 

Szecsődi Barbara

Hang- és mozgóképtár

Galát Péter, Vavrinecz András

Fel­ada­tunk

Fő feladatunk, hogy a Magyarországon felhalmozott, illetve a Kárpát-medence bármely etnikumához tartozó népzenei és néptáncgyűjtéseket, szövegfolklór-gyűjteményeket és néprajzi vonatkozású dokumentumokat megőrizzük.

Tör­té­ne­tünk

A Martin György Szakkönyvtár történetéről lehet tájékozódni ezen az oldalon.

Kül­de­tés­nyi­lat­ko­zat

Tevékenységének célja, hogy elősegítse a népművészet társadalmi hasznosulását, jelenlétét a hazai kulturális életben és a köztudatban, s megteremtse a dokumentációs hátterét a népzene és a néptánc élő és folyamatos visszatanulásának. 

Gyűjteményünkből

Könyv­tá­ri ka­ta­ló­gus

A könyvtár online katalógusában könyvek, sorozatok, folyóiratok, folyóiratcikkek, tanulmányok kereshetők, Folklór Adatbázisában pedig eredeti audio, vizuális és audiovizuális folklórgyűjtések anyagai találhatók.

Bib­li­og­rá­fi­ák

A táncház-bibliográfiában időrendben és név szerint is lehetséges a böngészés, valamint a bibliográfiák segítségével további 18 folklorista munkásságába lehet betekinteni.

Könyv­aján­lók

Népmesék mai gyerekeknek, tanulmányok hangszerekről, csecsemőápolás a néphagyományban és még sok érdekes témát ajánlunk listánkon.

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!