Timár, a Mes­ti

Timár Sándor bő hat évtizedet átívelő munkásságának áttekintése komoly kihívás. Erre vállalkozik most a Hagyományok Háza által bemutatásra kerülő, mozgóképekkel is kiegészített fotókiállítás, amelynek kurátora Sebő Ferenc, Timár Sándor egyik legmeghatározóbb munkatársa.

Virtuális kiállítás

Az életműben a folklorista kutató, a táncművész-koreográfus és a pedagógus Timár Sándor mindig egyként van jelen: a három szál egymást feltételezi és támogatja. A kiállításra kerülő felvételeken ennek a hármas pályának legfőbb állomásai jelennek meg: a SZOT Művészegyüttes táncosa Molnár István keze alatt, a fáradhatatlan gyűjtő, aki Martin Györggyel és a magyar néptánckutatás más nagy egyéniségeivel együtt járja a Kárpát-medence falvait, a Bartók Béla Táncegyüttes alapítója és művészeti vezetője, az Állami Balett Intézet tanára, az Állami Népi Együttes művészeti vezetője, számos magyarországi és külföldi táncegyüttes vendég tanára és koreográfusa, idősebb korában pedig a Csillagszemű Gyermektáncegyüttes koreográfusa.
Egy szóval, ahogy tanítványai és munkatársai szólítják: a Mesti.
 

 

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!