Ta­kács Ka­ta­lin: Nép­vi­se­le­tes ba­ba

Nem hivatásos alkotó

 

2014 karácsonyára készítettem el az első kézzel varrt babát a kislányomnak, és az élmény magával sodort. Amikor időm engedi, azóta is születnek a babák a kezem alatt.

Gyermekkorom óta foglalkozok néptánccal, így a népviseletek világa is közel áll hozzám. A baba Magyarlapádi pártában lévő lány ruháját viseli, gyapjúval tömtem, arcát tűvel nemezeltem. Szinte kizárólag természetes anyagokból készült. A ruha varrása közben fontos szempont volt számomra, hogy amennyire lehet, minél autentikusabb és kidolgozottabb legyen, hűen viselje magyarlapád népviseletének jellemző jegyeit. 

takacs

Magyarlapádhoz személyes érzelmek fűznek, ebből a kicsi faluból származik a férjem. Lakodalmunkat is ott ünnepeltük, és erre az alkalomra boldogan öltöttem fel a helyi népviseletet. Fontosnak tartom, hogy kislányom életének része legyen a falu hagyománya, így született az ötlet, hogy a baba ezt a viseletet hordja.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!