Ta­kács Ka­ta­lin: Nép­vi­se­le­tes ba­ba

Nem hivatásos alkotó

 

2014 karácsonyára készítettem el az első kézzel varrt babát a kislányomnak, és az élmény magával sodort. Amikor időm engedi, azóta is születnek a babák a kezem alatt.

Gyermekkorom óta foglalkozok néptánccal, így a népviseletek világa is közel áll hozzám. A baba Magyarlapádi pártában lévő lány ruháját viseli, gyapjúval tömtem, arcát tűvel nemezeltem. Szinte kizárólag természetes anyagokból készült. A ruha varrása közben fontos szempont volt számomra, hogy amennyire lehet, minél autentikusabb és kidolgozottabb legyen, hűen viselje magyarlapád népviseletének jellemző jegyeit. 

takacs

Magyarlapádhoz személyes érzelmek fűznek, ebből a kicsi faluból származik a férjem. Lakodalmunkat is ott ünnepeltük, és erre az alkalomra boldogan öltöttem fel a helyi népviseletet. Fontosnak tartom, hogy kislányom életének része legyen a falu hagyománya, így született az ötlet, hogy a baba ezt a viseletet hordja.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!