Ta­kács Ka­ta­lin: Nép­vi­se­le­tes ba­ba

Nem hivatásos alkotó

 

2014 karácsonyára készítettem el az első kézzel varrt babát a kislányomnak, és az élmény magával sodort. Amikor időm engedi, azóta is születnek a babák a kezem alatt.

Gyermekkorom óta foglalkozok néptánccal, így a népviseletek világa is közel áll hozzám. A baba Magyarlapádi pártában lévő lány ruháját viseli, gyapjúval tömtem, arcát tűvel nemezeltem. Szinte kizárólag természetes anyagokból készült. A ruha varrása közben fontos szempont volt számomra, hogy amennyire lehet, minél autentikusabb és kidolgozottabb legyen, hűen viselje magyarlapád népviseletének jellemző jegyeit. 

takacs

Magyarlapádhoz személyes érzelmek fűznek, ebből a kicsi faluból származik a férjem. Lakodalmunkat is ott ünnepeltük, és erre az alkalomra boldogan öltöttem fel a helyi népviseletet. Fontosnak tartom, hogy kislányom életének része legyen a falu hagyománya, így született az ötlet, hogy a baba ezt a viseletet hordja.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!