Szőll­ősi Szil­via: Ici­ri-pi­ci­ri

Nem hivatásos alkotó

 

2020 februárjában végeztem a Hagyományok Háza akkreditált nemezkészítő tanfolyamán. A tanfolyamon készítettünk egy nemez-babát. Én egy cirmos cicát készítettem, kis mellénykével. Itthon, a gyerekeimnek a cicáról Móricz Zsigmond Iciri-piciri című meséje jutott eszükbe. Ezért készítettem a cicának egy pár csizmát, a két kis ökröcskét, tököt és hátteret, amin a vers színhelyei, a házikó, erdő, kaszáló megjelennek. Móricz gyerekkorát a Felső-Tisza vidékén töltötte, így Nagydobosi sütőtök mintájára készítettem az öblös tököt (lapos, kívül szürkészöld, belül narancssárga, teteje homorú), amiben a két ökör is elfér (egyik szürkemarha mintájára), a képen lévő lakóházat pedig a 19. századi milotai lakóház (vályogfalú, nádtetős, fa tartószerkezetű) alapján. A török kortól jellemző felkunkorodó orrú csizmát piros bőrből, barna bőrtalppal varrtam.

szollosi

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!