Szőll­ősi Szil­via: Ici­ri-pi­ci­ri

Nem hivatásos alkotó

 

2020 februárjában végeztem a Hagyományok Háza akkreditált nemezkészítő tanfolyamán. A tanfolyamon készítettünk egy nemez-babát. Én egy cirmos cicát készítettem, kis mellénykével. Itthon, a gyerekeimnek a cicáról Móricz Zsigmond Iciri-piciri című meséje jutott eszükbe. Ezért készítettem a cicának egy pár csizmát, a két kis ökröcskét, tököt és hátteret, amin a vers színhelyei, a házikó, erdő, kaszáló megjelennek. Móricz gyerekkorát a Felső-Tisza vidékén töltötte, így Nagydobosi sütőtök mintájára készítettem az öblös tököt (lapos, kívül szürkészöld, belül narancssárga, teteje homorú), amiben a két ökör is elfér (egyik szürkemarha mintájára), a képen lévő lakóházat pedig a 19. századi milotai lakóház (vályogfalú, nádtetős, fa tartószerkezetű) alapján. A török kortól jellemző felkunkorodó orrú csizmát piros bőrből, barna bőrtalppal varrtam.

szollosi

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!