Szőll­ősi Szil­via: Ici­ri-pi­ci­ri

Nem hivatásos alkotó

 

2020 februárjában végeztem a Hagyományok Háza akkreditált nemezkészítő tanfolyamán. A tanfolyamon készítettünk egy nemez-babát. Én egy cirmos cicát készítettem, kis mellénykével. Itthon, a gyerekeimnek a cicáról Móricz Zsigmond Iciri-piciri című meséje jutott eszükbe. Ezért készítettem a cicának egy pár csizmát, a két kis ökröcskét, tököt és hátteret, amin a vers színhelyei, a házikó, erdő, kaszáló megjelennek. Móricz gyerekkorát a Felső-Tisza vidékén töltötte, így Nagydobosi sütőtök mintájára készítettem az öblös tököt (lapos, kívül szürkészöld, belül narancssárga, teteje homorú), amiben a két ökör is elfér (egyik szürkemarha mintájára), a képen lévő lakóházat pedig a 19. századi milotai lakóház (vályogfalú, nádtetős, fa tartószerkezetű) alapján. A török kortól jellemző felkunkorodó orrú csizmát piros bőrből, barna bőrtalppal varrtam.

szollosi

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!