Saj­tos Szil­via: Bőr­rá­té­tes fel­ső és tás­ka

Népi iparművész

 

Azt gondolom, az alkotás az életben tartóm. Persze a gyerekeim mellett. Most, hogy mindhárom újra folyamatosan itthon van, visszarepülhettem egy kicsit azokba az időkbe, amikor még kicsik voltak. Újra anyuka főszerepet kaptam, de hogy ne csak a home school konyhai alkalmazottjának érezzem magam, minden nap el kell vonulnom a műhelyembe egy kicsit alkotni. Szerencsés lehetek, hogy itthon van a műhelyem, bár a home office és háztartás összehangolása soha nem volt könnyű feladat.

sajtos

A megváltozott helyzetben a sok halogatott munka befejezése után újult erővel és lelkesedéssel újra nekiállhattam pályázatra alkotni. Pályázatra alkotni más, mint csak úgy magunknak, hiszen valamilyen kritériumnak meg kell felelni. Ennél a pályázatnál viszont úgy éreztem, szabadabb lehetek. Elhatároztam, hogy olyan ruhadarabot fogok nemezelni, amit bárhová fel lehet venni, akár egy farmerhez is hordható. Ruhának indult, fölső lett belőle. Készült hozzá egy táska is. Ezt a fazont már készítettem a baranyaszilágyi bőrrátéttel, de más színkombinációban. Most egy modernebb, tavasziasabb színvariációt képzeltem el, és persze csak az itthon lévő anyagokból dolgoztam. A fölsőre is ugyanaz az életfa motívum került.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!