Saj­tos Szil­via: Bőr­rá­té­tes fel­ső és tás­ka

Népi iparművész

 

Azt gondolom, az alkotás az életben tartóm. Persze a gyerekeim mellett. Most, hogy mindhárom újra folyamatosan itthon van, visszarepülhettem egy kicsit azokba az időkbe, amikor még kicsik voltak. Újra anyuka főszerepet kaptam, de hogy ne csak a home school konyhai alkalmazottjának érezzem magam, minden nap el kell vonulnom a műhelyembe egy kicsit alkotni. Szerencsés lehetek, hogy itthon van a műhelyem, bár a home office és háztartás összehangolása soha nem volt könnyű feladat.

sajtos

A megváltozott helyzetben a sok halogatott munka befejezése után újult erővel és lelkesedéssel újra nekiállhattam pályázatra alkotni. Pályázatra alkotni más, mint csak úgy magunknak, hiszen valamilyen kritériumnak meg kell felelni. Ennél a pályázatnál viszont úgy éreztem, szabadabb lehetek. Elhatároztam, hogy olyan ruhadarabot fogok nemezelni, amit bárhová fel lehet venni, akár egy farmerhez is hordható. Ruhának indult, fölső lett belőle. Készült hozzá egy táska is. Ezt a fazont már készítettem a baranyaszilágyi bőrrátéttel, de más színkombinációban. Most egy modernebb, tavasziasabb színvariációt képzeltem el, és persze csak az itthon lévő anyagokból dolgoztam. A fölsőre is ugyanaz az életfa motívum került.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!