Rá­kó­czi Vi­rág: Ne­mez­ma­dár

Hivatásos alkotó

 

A két kis madárka etetője, „lakhelye” a Gébárti tónál készült az elmúlt évben. Ezek az első darabjaim és tudom, nem tökéletesek, mégis szeretem, kedves tárgyaknak tartom őket, melyekre öröm ránézni. Már régen szerettem volna két kismadarat nemezelni, hogy ezek legyenek az otthonaik.

Így született meg, a buzsáki mintakincsből merített bőrrátéttel díszített madárpár.

rakoczi

Számomra a karantén nem a kényszerű otthonlétről szól, ez a természetes jó. Legyen hát jó a madárkáknak is! Az itthon töltött idő lehetőséget ad arra, hogy belülről jövő, saját ritmusban végezzem a dolgaimat, nem az óra szerint, és azzal is megajándékoz, hogy nap mint nap hallgathatom  kerti barátaink dalát.

A madarak a szabadság jelképei is, és bár a karantén nekem nem a rabságot jelenti, biztosan vannak akiknek igen, hiszen nem vagyunk egyformák.

Hozza hát el a szabadságot nekik ez a két kismadár!

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!