Rá­kó­czi Vi­rág: Ne­mez­ma­dár

Hivatásos alkotó

 

A két kis madárka etetője, „lakhelye” a Gébárti tónál készült az elmúlt évben. Ezek az első darabjaim és tudom, nem tökéletesek, mégis szeretem, kedves tárgyaknak tartom őket, melyekre öröm ránézni. Már régen szerettem volna két kismadarat nemezelni, hogy ezek legyenek az otthonaik.

Így született meg, a buzsáki mintakincsből merített bőrrátéttel díszített madárpár.

rakoczi

Számomra a karantén nem a kényszerű otthonlétről szól, ez a természetes jó. Legyen hát jó a madárkáknak is! Az itthon töltött idő lehetőséget ad arra, hogy belülről jövő, saját ritmusban végezzem a dolgaimat, nem az óra szerint, és azzal is megajándékoz, hogy nap mint nap hallgathatom  kerti barátaink dalát.

A madarak a szabadság jelképei is, és bár a karantén nekem nem a rabságot jelenti, biztosan vannak akiknek igen, hiszen nem vagyunk egyformák.

Hozza hát el a szabadságot nekik ez a két kismadár!

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!