Nor­mak Be­at­rix: Szat­má­ri nép­vi­se­le­tes tex­til­ba­ba

Nem hivatásos alkotó

 

A szatmárnémeti népviseletbe öltöztetett baba a karantén időszak alatt született, és a Kati-Bözsi nevet kapta. 10 éve kezdtem waldorf jellegű babákat varrni, autodidakta módon. Mivel hobbi szinten foglalkoztam vele, a munkám és a gyereknevelés miatt egyre kevesebb időt tudtam rászánni. A karantén időszak lehetőséget adott, hogy újból alkothassak. Teste pamut textil, tömése puha vatelin, haja-szeme-szája gyapjúfonal. Ruhája díszítésben, színekben és szabásban a szatmárnémeti népviseletet képviseli.

normak

Kati-Bözsi olyan, mint egy kedves nagymama: ölelhető, szerethető. Mosolyából nyugalom és türelem árad, amire ebben a hosszú időszakban nagy szükségünk volt.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!