Noé Kor­né­lia: Mé­zes­ka­lács, hí­mes to­jás vá­sá­ri sá­tor

29 cm-s játék (makett)
Népi iparművész

 

Kislány korom óta elvarázsolnak az apró tárgyak, melyek pont olyanok, mint az igazi nagyok. Múzeumokban láttam kicsiny boltocskákat, patikákat, melyekben minden tökéletesen olyan volt, mint a valóságban.

Legalább hat éve már, hogy megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy elkészítsem az én kis „Mesterségek Ünnepe” sátramat kicsiben. Gyakran fordult elő, hogy majdnem nekiláttam a munkának, de valami fontosabb dolog miatt mindig elmaradt a megvalósítás. Majd ha lesz időm, megcsinálom! - gondoltam.

noe

Persze ezek a „ha lesz időm” dolgok mindig a teendők sorának a legvégén kullognak s gyakran el is vesznek a sor végéről. Igazi kihívás volt kidíszíteni az 1,5 cm-es szívecskét és nagy öröm, hogy anyukám előhalászta a picinyke kancsót is, amit kb. 30 éve korongoltam.

Ezért, nagyon köszönöm ezt a pályázati felhívást, mert megmenthettem egy feledésre ítélt álmot.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!