Kon­csik Haj­nal­ka: Áta-tás­ka gyönggyel

Nem hivatásos alkotó

 

2018 nyarán kezdődött, Terényi Gyöngy táborában, mikor a bőr újra életre kelt, valódi életre, tervekkel, álmokkal, lelkesedéssel. Egy kísérlet indult akkor, az ásványok és a bőr, a modern és az ősi összehangolására. Szabásminták készültek, kísérlet a technológiára. Félig össze is állt a táska. Egyszerű szerszámokkal, két kézzel, szívvel és lélekkel. Hosszú szünet következett. Kalandokkal teli időszak, ami távol tartott az ilyenfajta alkotástól. Idáig. A hirtelen jött szabadidő, az események lomha hömpölygése esélyt adott az otthoni műhely felélesztésére. A Hagyományok Háza bőrös szakkörei, a tábor ihlette felszerelés segítségével a táska elkészült. Sok tapasztalattal és tanulsággal gazdagított a közel sem tökéletes, de szívemnek kedves eredmény, és újra közel sodort a jó illatú bőrös világhoz!

koncsik

Köszönöm, hogy megmutathatom!

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!