Bol­di­zsár Tí­mea: Sza­kaj­tók

Hivatásos alkotó

 

Több éve foglalkozom szalma- és csuhéfonással.

Csuhé termékeimet már többször zsűriztettem is, amik kaptafára készített, sodrással és berakásos technikával készült termékek voltak. Pár évvel ezelőtt találkoztam a csomózásos technikával készült használati tárgyakkal, és ki szerettem volna próbálni, de eddig nem volt rá időm. 2 évvel ezelőtt ismerkedtem meg vele, de nem jutottam sokra (5-6 sor). Most, hogy sajnos nem tudok menni árusítani, nem tudom a termékeimet vásárokban értékesíteni, több időm marad. Látom az interneten, hogy milyen sokan sütnek otthon kenyeret, ez ösztönzött arra, hogy ezzel a csomózásos technikával szakajtót készítsek.

boldizsártímea

Nagyon tetszik ez a módszer is, eleinte nehéz volt, de gyakorlással gyorsan elsajátítható.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!