Bí­ró Esz­ter: Fes­tett bú­tor

Nem hivatásos alkotó
Felsőrákos

 

A nevem Bíró Eszter, két gyerekes édesanya vagyok. A 2 csoportba jelentkezek. Egy felnőttképzés alkalmával ismerkedtem meg a népi bútorfestéssel. Mivel fő állásban a kereskedelemben dolgozom, így elég ritkán van időm kedvelt időtöltésemre, a jelenlegi állapotok miatti szorítások engem sem kerültek el, így hát alkalmam adódott, hogy az otthon maradást hasznosan töltsem el. Már régi dédelgetett álmom volt a lecserélt, húsz éves bútorom felújítása és megfestése. Hála a jó Istennek, úgy érzem, sikerült kisebb nagyobb hibákkal. Egy jó székely mondás szerint „olyan kár nincs, hogy haszon ne legyen benne". Talán ha nem kell átéljük ezt a megszorított helyzetet, akkor időhiány miatt még ma sem sikerült volna elkészítenem a most már legkedveltebb helyemet. Úgy érzem, az a nyomasztó bizonytalan és szinte pánikba kergető érzés hatással volt a lelkivilágomra is, így a bútor alapszínének a kiválasztására is. Amíg máskor a sötétebb, erősebb színek voltak a kedvenceim, mára a letisztult, a visszafogott, természetes színek, ami a tisztaságot, szerénységet, az egyszerűséget jelképezik, lettek a kedvelt színeim. Így hát a natúr szín és a festett motívumok krém alapot kaptak. Célom az volt, hogy harmonikusan ötvözzem a hagyományos motívumokat a modernnel. A hozzám a nagyon közel álló vargyasi motívumokat használtam, egy picit a saját stílusomhoz formálva.

biroeszter

„Kreativitás szépsége, hogy képes átformálni a félelmet örömmé”

Joe Gebbia  

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!