Bé­ke­fi-Zri­nyi Ág­nes: Tüll­csip­ké­vel dí­szí­tett stó­la

Nem hivatásos alkotó

 

A tüllcsipke alapjait egy workshopon tanultam. Ott találkoztam ezzel a szívecskés mintával, ami nagyon megtetszett. Az elkezdés után kb. fél évig állt itthon a csipke, mire újra belekezdtem. Maga a technika is kihívás volt, mivel a tüllhálót teljesen másképp kell csinálni, mint amit megszoktam a csipkénél. Szintén kihívás volt, hogy sok verőkével és nagyon vékony cérnával kell dolgozni. Az odafigyelés, a koncentráció segített, hogy ki tudjak lépni a hétköznapokból, és ne a rosszra figyeljek.

bekefizrinyiagnes

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!