And­ré­kó Ka­ta­lin: Tás­kák, Ma­lom asz­tal 4 szék­kel

Nem hivatásos alkotó

 

A játék egy levehető malomtáblából, egy asztalból és négy székből áll. A székek és az asztal alapanyaga bükkfa, az ülőke csuhéval van befonva, melynek mintája saját tervezés. A szék 4-5 évesnek készült, de stabilitása folytán többet is kibír! A játék ihletője a szentendrei Skanzen dél-alföldi házban található gondolkodó szék volt. Az inspirációt a  Szentendrei Skanzen Délalföldi házban található gondolkodó szék adta .A famunkát Mívesfa  készítette Muszka Kálmán  vezetésével.

andrékókatalin

A táskák annak köszönhetik létrejöttüket, hogy márciusban beteg voltam. Az orvos teljes tétlenséget irt elő, végül a csuhézást jóváhagyta, így én sem unatkoztam, miközben gyógyultam. A fehér csuhé pattogatottkukorica-levél. A piros szín szintén fehér kukorica szélén volt, amit leszedtem róla.  A táska méretek Bárány Mara könyve alapján készült.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!