Vi­o­la Ist­ván­né: Sár­kö­zi pár­nák

Nem hivatásos alkotó

 

Viola Istvánné vagyok, nyugdíjas egészségügyi dolgozó. Édesanyámtól tanultam hímezni még kora gyerekkoromban.

 A karanténban megnövekedett szabadidőmet olvasásra és kézimunkázásra használtam fel.

A Komlói Díszítőművészeti Műhelyben, melynek 2003 óta vagyok tagja, megismerhettem a különböző tájegységek jellemző formavilágát és színeit. Munkáim már több országos zsűrizésen és kiállításon szerepeltek.

Viola Istvánné

Az itt bemutatott sárközi mintákat a szakkörünk vezetőjétől, Kincses Ágnestól kaptam.

Az eredetileg jegykendőt díszítő motívumokat párnára alkalmaztam. Az aprólékos, időigényes munka szálszámolással készült. A mintái lazák, levegősek, egymásba kapcsolódó sorai, mereven állnak, jellemzők a kacskaringók a szirmok végén.

Az elkészült párnaközepek bordó színű keretet kapnak.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!