Vi­o­la Ist­ván­né: Sár­kö­zi pár­nák

Nem hivatásos alkotó

 

Viola Istvánné vagyok, nyugdíjas egészségügyi dolgozó. Édesanyámtól tanultam hímezni még kora gyerekkoromban.

 A karanténban megnövekedett szabadidőmet olvasásra és kézimunkázásra használtam fel.

A Komlói Díszítőművészeti Műhelyben, melynek 2003 óta vagyok tagja, megismerhettem a különböző tájegységek jellemző formavilágát és színeit. Munkáim már több országos zsűrizésen és kiállításon szerepeltek.

Viola Istvánné

Az itt bemutatott sárközi mintákat a szakkörünk vezetőjétől, Kincses Ágnestól kaptam.

Az eredetileg jegykendőt díszítő motívumokat párnára alkalmaztam. Az aprólékos, időigényes munka szálszámolással készült. A mintái lazák, levegősek, egymásba kapcsolódó sorai, mereven állnak, jellemzők a kacskaringók a szirmok végén.

Az elkészült párnaközepek bordó színű keretet kapnak.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!