Sig­mond Gá­bor­né: Fér­fi ing

Nem hivatásos alkotó
Székesfehérvár

 

A Fehérvári Kézművesek Egyesületében látogatom a gyapjú- és vászonszövő foglalkozásokat. Idén tavasszal sikerült megvásárolnom álmaim szövőszékét, egy 4 nyüstös 6 lábítós pápai szövőszéket. Némi ismerkedés, barátkozás után 4 méter lenszövetet szőttem, amiből egy parasztinget varrtam. Minden pillanatát élveztem, kezdve a szövőszék összeszerelésétől, a felvetés 780 szálának nyüstbe, majd bordába fűzéséig, az első szálszakadás sikeres megoldásáig. A próbaszövést az örömszövés követte. Az az izgalom, mikor a szövet elkészült, levághattam és egybe láthattam a vásznat, igazán csodás érzés volt. Következett a beavatás, vasalás, szabás, varrás. Minden fázis külön izgalmat jelentett, de a végeredmény minden izgalomért kárpótolt.

Sigmond Gáborné

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!