Pa­ta­ki Mik­lós­né: Azsú­ros hím­zett fu­tó

Nem hivatásos alkotó

 

A koronavírus miatt az általam vezetett hímző szakkört nem tudtuk folytatni a Csillagvirág műhelyben. Otthonunkban, az általam készített „műszaki leírás” alapján folytattuk a hímzést. A világháló segítségével figyelemmel kísértük  egymás munkáját. Én egy olyan futó tervezésébe kezdtem, mellyel azt szerettem volna bizonyítani, hogy az egyszerű motívummal is lehet szépet alkotni. Az azsúrokat közösen is gyakoroltuk.

Ekkor találkoztam a felhívással, ami egybecsengett a terveimmel.

Pataki Antalné

Inspirációt a recski, bodonyi hímzések adtak. A sátorlepedőkön megjelenő különböző hímzés technikával készített motívumokat terveztem, leegyszerűsített kisebb és nagyobb azsúr-sor variálásával.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!