And­ré­kó Pál­né: A múlt já­té­kai (ba­ba­ko­csi, kis ko­csi, ta­li­ga)

Nem hivatásos alkotó

 

Alkotni jó, olyat készíteni, ami másnak nem jut az eszébe, az még jobb. Tárgyaim sokáig csak gondolati szinten léteztek. Aztán egyszer csak minden a helyére került!

Nagyon kedves emlékem mikor a nagymamámmal a szár iziket hordtunk ki az istállóból, ennél egy kicsit nagyobb tajigával (nagymamám kicsi asszony volt). Én tökéletes hátramozdító voltam, de ő mindig azt mondta, ezt nem lehet elég korán kezdeni, sose sietett.

Andrékó Pálné

A famunkát Muszka Kálmán vezetésével a Mívesfa készítette el a terveim alapján, a tárgyakat csuhéval fontam be. Örömet adni, olyant, amit én is kaptam annak idején, az szenzációs dolog! Ezek a tárgyak nagyon remélem még sok öröm forrásként szolgálnak .Remélem  a műanyag játékoknál egy kicsit más életérzést adnak a jövő nemzedéknek!

Ezek a játékok az unokáimnak készültek.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!