Hal­aj csa­lád: Csí­kos vi­rág­áll­vány

Családi kategória

 

Áprilisi családi alkotásunk, avagy a csíkos virágállvány története…

Március 8-án érkeztem haza a békéscsabai textiles konferenciáról, ahol a norvég és a svéd előadók bámulatosan jó ötletekkel szolgáltak a népviseleteik mai népszerűsítésére. A legjobban az az előadó fogott meg, aki fotókon illusztrálta, hogy mindenhol megjelennek a szőtteseik színei, csíkjai: a köztereken, kerítéseken, játszótereken, a mólókon vidáman, csíkosan, felfestve. Gondoltam, ezt én is meg tudom csinálni a saját közösségeimben, táboraimban, hiszen temérdek sok szőttesmotívumunk van a székely rokolyáktól a palóc lakástextilekig, remek mulatság lesz.

Most van időm alkotni

Azután bezáródott a világ a vírushelyzet miatt, és otthon maradtam Jászberényben 4 férfiemberrel, akiket rá tudtam venni, hogy alkossanak velem. A saját székely rokolyám színeit, csíkjait festettük fel egy térelválasztó virágállványra, ami kertünk dísze lett.

A többiről meséljenek a mellékelt fotók, mert együtt alkotni jó!

Mérés, vágás, műszaki kivitelezés, festés, virágültetés: Halaj L

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!