Csí­ki csa­lád: A szö­vés-fo­nás vi­rág­ko­ra

Családi kategória - Hivatásos alkotók
Göd

 

Édesapám, Csiki Lóránt, mióta világ a világ, fa eszközöket készít szövéshez, fonáshoz. Szövőkeretet, körmöcskét, madzagszövőt, orsót, kötélverőt. A hosszú otthonmaradás belőle és belőlem is kihozta az igényt a tárgyak továbbgondolására. Egy ideje Csíki Család Kézműves Műhelyeként működünk, s ennek zászlója alatt az ő famegmunkálási és az én (Csíki Virág) bútorfestő tudásom ötvözésével hoztuk létre a fentebbi tárgyakat. Az új (motolla és fonalgombolyító) és régi termékeink (madzagszövő és kötélverő) egyaránt kivirágoztak a karantén ideje alatt. Egy tábla is készült, melyet a továbbiakban cégérként, hivatalos iratokhoz fejlécként fogunk használni, illetve remélhetőleg bélyegző is készül majd belőle, melyet a vásárban használatos papírzacskókon is használhatunk. 

 

Most van időm alkotni
 
<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!