Bod­nár Er­zsé­bet és Pa­ár Fe­renc: Al­föl­di kon­dás ta­risz­nyá­ja

Családi kategória – hivatásos alkotópáros
Budapest

 

Harmincöt éve közösen készítjük munkáinkat, segítve, kiegészítve egymást. Évekkel ezelőtt, a Mezőgazdasági Múzeumban figyeltünk föl egy ott kiállított rajzra! Herman Ottó 1904-ben kapott megbízást az Ősfoglalkozások című kiállítás megrendezésére. Munkájában segítségére volt Koszkol Jenő, Vezényi Elemér és Matskásy Gyula festőművész, Halász Frigyes szobrász, Cerva Frigyes preparátor. A művészek Herman Ottó kutatásai alapján festették és formázták meg az alföldi pásztoréletre jellemző tárgyi és eszközvilágot. Ez a furulyázó kondást ábrázoló grafika is ennek a kiállításnak volt az egyik darabja. Régóta terveztük, hogy a rajzon látható tarisznyát alapul véve, elkészítsünk egy hasonló modellt. A karantén alatti szabadidő lehetővé tette, hogy a műhelyben található anyagokból elkészítsük ezt a táskát.

bodnar
 
<< Vissza a többi pályázathoz

 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!