Had­nagy Le­hel: Gyi­me­si ütő­gar­don

Hivatásos alkotó
Borospataka

 

A gardonkészítéssel egy szerencsés véletlen folytán ismerkedhettem meg. Találkoztam egy magyarországi gardonkészítő mesterrel, aki valamikor a 90-es években tanulta a mesterséget a tarhavasi (Gyimesbükk) Szőcs "Mojszi" Gábor bácsitól. Mindig is szerettem a fával foglalkozni, de sosem gondoltam volna, hogy népi hangszert is képes leszek egyszer csinálni. Aztán elkészült az első hangszer, és jó hangja lett.

Hadnagy Lehel

Szeretek gardont készíteni, de sose volt rá elég időm. De jött a karantén, lelassult minden, az élet rendje felvette azt a kiegyensúlyozott ritmust, ami valamikor természetes lehetett a gyimesi tájon. Hirtelen lett időm együtt dolgozni a gyermekeimmel, jöttek és ők is lecsiszoltak egy-egy darab fát, kopogtatták, találgatták, milyen lesz a hangja. Aztán elkészült…

Hadnagy Lehel

Azért más, mert az alkotás nyugodt medrében folyt a munka, gyermekeim érdeklődő tekintete, vésőnyomai tették még érdekesebbé.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

 

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!