Bo­dor Má­ria: Csán­gós bun­da

Nem hivatásos alkotó
Gyimesközéplok

 

Bodor Mária a nevem, Gyimesfelsőlokon élek, harminckilenc éves vagyok, férjes és két gyermek édesanyja. Ápolónőként dolgozom.

Szomorú történetsorozat után született meg a gondolat bennem, hogy csángós bunda varrásnak-hímzésnek fogjak. 2018-ban elveszítettem a tizennyolc éves fiamat, és két hónapra rá az édesapámat is. Az ezek után következő idő nagy részét a lányomnak szenteltem, de az iskola őt elszólította bentlakásba, kilencedik osztályba.

Bodor Mária csángós bunda

Rám szakadt az idő. Többféleképpen próbáltam hasznossá tenni magam, de csak ez év februárjában született az elhatározás, hogy a csángós bunda varrásával-hímzésével megpróbálkozom.

Bodor Mária csángós bunda

Beleszerettem. A mának és a jövőnek maradandót adni kimondottan nagy élmény számomra. Újabb célt kapott az életem, folytatni kívánom ezt a munkát.

Bodor Mária csángós bunda

Köszönöm a lehetőséget!

<< Vissza a többi pályázathoz

 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!