Bo­dor Má­ria: Csán­gós bun­da

Nem hivatásos alkotó
Gyimesközéplok

 

Bodor Mária a nevem, Gyimesfelsőlokon élek, harminckilenc éves vagyok, férjes és két gyermek édesanyja. Ápolónőként dolgozom.

Szomorú történetsorozat után született meg a gondolat bennem, hogy csángós bunda varrásnak-hímzésnek fogjak. 2018-ban elveszítettem a tizennyolc éves fiamat, és két hónapra rá az édesapámat is. Az ezek után következő idő nagy részét a lányomnak szenteltem, de az iskola őt elszólította bentlakásba, kilencedik osztályba.

Bodor Mária csángós bunda

Rám szakadt az idő. Többféleképpen próbáltam hasznossá tenni magam, de csak ez év februárjában született az elhatározás, hogy a csángós bunda varrásával-hímzésével megpróbálkozom.

Bodor Mária csángós bunda

Beleszerettem. A mának és a jövőnek maradandót adni kimondottan nagy élmény számomra. Újabb célt kapott az életem, folytatni kívánom ezt a munkát.

Bodor Mária csángós bunda

Köszönöm a lehetőséget!

<< Vissza a többi pályázathoz

 

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!