Er­dé­lyi Ha­gyo­má­nyok Há­za Ala­pít­vány

Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány a magyarországi Hagyományok Háza és a Kárpát-medencei Hagyományok Háza Hálózat stratégiai partnere, szándékaink szerint velük együtt, de önálló egységként működik. Az intézmény kolozsvári, marosvásárhelyi, székelyudvarhelyi, csíkszeredai, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi területi irodákat hozott létre, központja Marosvásárhely. Az alapítvány tíztagú kuratóriumában az erdélyi hagyományápolás kiemelkedő személyiségei, a Sapientia Alapítvány és Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) képviselői vesznek részt. 

További információért látogasson el Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány honlapjára.

 

Hivatalos

Mű­kö­dé­si do­ku­men­tu­mok

Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány a hagyományőrzés és a kulturális örökség megőrzésének szellemében jött létre, és alapdokumentumai, az alapító okiratok és működési szabályzatok, kritikus fontosságúak az alapítvány átlátható, etikus és hatékony működéséhez.

Ku­ra­tó­ri­u­mi ha­tá­ro­za­tok

A kuratóriumi határozatok jelentős mérföldkövet jelentenek az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány életében, hiszen ezek az irányelvek határozzák meg az alapítvány jövőbeli működését, céljait és tevékenységeit.

Aktuális hírek

Ne­mes cé­lok­kal ala­kult

Megszűnt a néphagyományok élő átadása a családokban, falvakban, nemes célokkal alakult meg Kolozsváron az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány.

Egy or­szág­nyi fel­adat

Vannak olyan tiszta pontok az elmúlt félévszázad történetében, ahová mindig érdemes – legalább gondolatban – visszatérni, „origó pontoknak” is nevezhetjük ezeket.

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!