Út­ra­va­ló - aján­lott iro­da­lom és a tan­fo­lyam vé­gé­re tel­je­sí­ten­dő kö­ve­tel­mé­nyek

Ajánlott irodalom:
  • Czinóber Klára - Wirkerné Vasvári Éva: Játék-mozdulat-tánc, Hagyományok Háza, Bp. 2008.
  • Útravaló és Útravaló 2 szerk.: Benedek Krisztina és Sándor Ildikó, Hagyományok Háza Népművészeti Módszertani Műhelye 2006.
  • Gundyné Szerényi Andrea: Csip, csip, csibőricke - Dél-alföldi hagyományok az óvodában, CD melléklettel, Hagyományok Háza, Budapest, 2007.
  • Játék tér, játék tár - Játékok a hagyományban DVD, szerk.: Benedek Krisztina, Hagyományok Háza, Budapest, 2008.

 

A tanfolyam végére teljesítendő tartalmi követelmények:

A tanfolyam végére a hallgató ismerje és tudjon tájékozódni a néphagyomány körébe tartozó, számára szükséges, folklorisztikailag hiteles forrásanyagokban (népdal-, népi játék, népmese- és népszokásgyűjtemények), és sajátítsa el a felhasználás lehetőségeit. Legyen képes megtalálni az adott folyamatba illő hiteles néphagyomány-elemeket.

Legyen tisztában a mozgástanítás fokozatosságával, korosztályi sajátosságaival: ritmikusság, térhasználat, tánc és zene komplexitása.

Legyen tisztában a környezetében található természetes anyagok felhasználhatóságával és alkalmazza a kézműves tevékenységek folyamán a környezeti nevelés eszközeként.

Legyen képes önállóan választott téma szerint, életszerű projektterveket létrehozni és megvalósítani a saját közössége számára.

Legyen képes megszerzett tudását beépíteni a mindennapi nevelésbe és a gyermekek számára érthető, élményszerű módon közvetíteni, hitelesen átadni.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!