Út­ra­va­ló

Benedek Krisztina, Sándor Ildikó Módszertani füzetek – Hagyományoktatás
$2 500,00
    Kiadás éve
    2010
    Nyelv
    magyar
    Format
    Könyv B5
    Terjedelem
    136 oldal
    A néphagyomány közvetítésének módszerei az óvodában

    Sorozatunk első kötete a néphagyományok óvodai közvetítéséhez nyújt segítséget már kipróbált módszerek közreadásával. A tanulmánykötet anyagát úgy állították össze a szerkesztők, hogy a hagyományőrző programmal dolgozó óvodák mellett azok is találjanak itt használható, jó ötleteket, akik pl. a környezeti nevelést vagy a művészeteken keresztül történő érzelmi nevelést állítják a középpontba.

    Számos óvodában és iskolában tanítanak órarendi keretben vagy szakköri formában népi játékokat, néptáncot, az ünnepi kultúra részévé vált a jeles napi hagyományok felelevenítése. Teret hódított a kézműveskedés: a gyerekek megismerkedhetnek a természetes anyagok felhasználásával, a szövés-fonás, az agyag, csuhé, gyékény, gyapjú megmunkálásának alapjaival. A hagyományok közvetítése, ápolása mást jelent a saját hagyományokkal rendelkező vidékeken és mást a nagyvárosban. Eltérő feltételek mellett zajlik ott, ahol lehetőség van képzett szakembereket (hangszeres népzenész, néptáncoktató, kézművesfoglalkozás-vezető) meghívni, vagy ahol a nevelőtestület tagjai látnak el minden feladatot. Példáink között ki-ki lehetőségeinek, helyzetének megfelelőt talál majd.

    Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

    A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

    De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

    Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

    WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

    Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

     

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!