Né­pi ha­gyo­má­nya­ink meg­őr­zé­se 2020

 


Segítség a pályázati elszámoláshoz

Végelszámolási segédlet  |  Munkaterv 2020  |  Elszamolási útmutató

 


 

Közlemény a „NÉPI HAGYOMÁNYAINK MEGŐRZÉSE 2020." című, az Erdélyben és Felvidéken működő stratégiai civil szervezetek 2020. évi munkaterv szerint megvalósuló, a Hagyományok Háza szakmai stratégiájába illeszkedő programok megvalósítására és a szervezetek működési kontinuitásának biztosítása tárgyában kiírt összevont pályázati támogatásról

Az elmúlt néhány hetes időszak elég nehéz helyzet elé állította nemcsak Hazánkat, de szerte az egész világot. A COVID-19 (koronavírus) megjelenése és elterjedése, majd az arra hozott társadalom- és gazdaságvédelmi intézkedések megkövetelték az állami szférához kötődő intézményektől is a takarékos gazdálkodást. Ebben nem kivétel a Hagyományok Háza sem, hiszen, mint állami intézmény annak költségvetésében megállapított keretek között gazdálkodik. Ezeket a kereteket az érthető intézkedések hatására csökkenteni kényszerült a Kormányzat, melynek eredményeként a biztonságos működés fenntartása figyelembevételével a korábban meghirdetett pályázati kereteinket mi is csökkenteni voltunk kénytelenek. Ebből kifolyólag tájékoztatjuk a Partnerszervezeteinket, hogy a korábbi 78 030 000,- Ft-os pályázati keretünk 53 000 000,- Ft-ra csökkent. E szerint az egyes szervezetek által pályázható összegek is csökkennek, a következők szerint:
-    a pályázati kiírás 1. számú mellékletben megjelölt erdélyi szervezetek esetében a szervezetenként igényelhető támogatás összege, maximum 4 000 000,- forint/szervezet;

-    a jelen pályázati kiírás 1. számú mellékletében megjelölt felvidéki szervezet esetében az igényelhető támogatás maximum 18 000 000,- forint.

Kérjük a tisztelt Partnerszervezeteinktől a fentiek tudomásulvételét, és azt, hogy a beadandó pályázatoknál ezeket vegyék figyelembe. Emellett ha lehetőségük van, kérjük, vegyék igénybe az adott ország által hozott gazdasági könnyítő intézkedéseket, és ezeket a működésüknél lehetőség szerint érvényesítsék.
A hagyományok Háza a továbbiakban is, stratégiai partnerhez méltón, mindent meg fog tenni, hogy az év második felében várható korlátozás-feloldások nyomán a szakmailag értékes tevékenységeket stratégiai partnereivel projekt alapon megvalósítsa, a most kieső forrásokat visszapótolja.
 

Pályázati kiírás szervezetek számára stratégiai együttműködésben való részvételre

A Hagyományok Háza néphagyomány átadás terén végzett jó gyakorlatainak meghonosítása az Erdélyben és Felvidéken eddig végzett hagyományőrző tevékenységeivel összhangban 2020. évben pályázatot hirdet a stratégiai célok megvalósítására, valamint a stratégiai együttműködésben résztvevő szervezetek működési kontinuitásának biztosítására.

 A pályázat célja az Erdélyben és Felvidéken élők népművészetének fölmérése, gyűjtés, archiválás és a Hagyományok Háza által elfogadott szakmai programtervek alapján táncházak, népi együttesek, népzenei oktatás, kézműves-foglalkozások és népművészeti nagyrendezvények támogatása, új tevékenységek, kezdeményezések generálása, adatbázis fejlesztés. 
 

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. május 11., 23.59 (magyar idő szerint)

A további pályázati feltételek megismeréséhez kérjük, töltse le a csatolmányokat!

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!