Ki­ál­lí­tá­sa­ink

A Hagyományok Háza részeként működő Magyar Népi Iparművészeti Múzeum (a Corvin tértől 500 méter) 10 000 tárggyal rendelkező, országos gyűjtőkörű szakmúzeum, amely a népi iparművészet történetét, jeles alkotóit, műhelyeit, irányzatait mutatja be. A népi iparművészet öt szakágának (hímzés, szövés, fazekasság, faragás, népi mesterségek) tárgyait átfogó egyetlen hazai gyűjtemény. A múzeum tárgyaiból egy 600 darabból álló letét a kecskeméti Népi Iparművészeti Gyűjteményben látható, 2200 tárgy pedig vidéki múzeumokban és tájházakban (Buzsák, Bogyiszló, Decs, Hajdúszoboszló, Karcag, Kiskunhalas, Mezőkövesd) tekinthető meg.

A múzeumban a nyitott műhely foglalkozásokon a látogató közvetlenül a mesterektől ismerheti meg az egyes munkafolyamatokat, a használt alapanyagokat és a különleges munkaeszközöket. A műhelyben szalma-, csuhé- és gyékényfonók, gyöngyfűzők, hímzők, kosárfonók, nemezkészítők, szűrrátétkészítők és szövők tartanak naponta bemutatót.

Gyerekeknek is vannak múzeumi foglalkozások, amelyeken a múzeumpedagógus vezetésével betekintést nyerhetnek a hagyományos népi kultúrába, majd saját alkotásaikat is elkészíthetik a nyitott műhelyben.

 

Tö­ret­len hit­tel

A 75 éves Gaál János bútorfestő kiállítása

Kiállítás

Hím­zett ál­mok

Tóth Ágnes hímző népi iparművész emlékkiállítása

Népi iparművészet
Kiállítás

„Pis­ta bá­csi du­dál­jon kend…”

A Hagyományok Háza Magyar Népi Iparművészeti Múzeuma őrzi a 100 éve született Pál István Madách-díjas nógrádi pásztor, dudás, Népművészet Mestere...

Kiállítás

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!