Ki­ál­lí­tá­sa­ink

A Hagyományok Háza részeként működő Magyar Népi Iparművészeti Múzeum (a Corvin tértől 500 méter) 10 000 tárggyal rendelkező, országos gyűjtőkörű szakmúzeum, amely a népi iparművészet történetét, jeles alkotóit, műhelyeit, irányzatait mutatja be. A népi iparművészet öt szakágának (hímzés, szövés, fazekasság, faragás, népi mesterségek) tárgyait átfogó egyetlen hazai gyűjtemény. A múzeum tárgyaiból egy 600 darabból álló letét a kecskeméti Népi Iparművészeti Gyűjteményben látható, 2200 tárgy pedig vidéki múzeumokban és tájházakban (Buzsák, Bogyiszló, Decs, Hajdúszoboszló, Karcag, Kiskunhalas, Mezőkövesd) tekinthető meg.

A múzeumban a nyitott műhely foglalkozásokon a látogató közvetlenül a mesterektől ismerheti meg az egyes munkafolyamatokat, a használt alapanyagokat és a különleges munkaeszközöket. A műhelyben szalma-, csuhé- és gyékényfonók, gyöngyfűzők, hímzők, kosárfonók, nemezkészítők, szűrrátétkészítők és szövők tartanak naponta bemutatót.

Gyerekeknek is vannak múzeumi foglalkozások, amelyeken a múzeumpedagógus vezetésével betekintést nyerhetnek a hagyományos népi kultúrába, majd saját alkotásaikat is elkészíthetik a nyitott műhelyben.

 

Tö­ret­len hit­tel

A 75 éves Gaál János bútorfestő kiállítása

Kiállítás

Hím­zett ál­mok

Tóth Ágnes hímző népi iparművész emlékkiállítása

Népi iparművészet
Kiállítás

„Pis­ta bá­csi du­dál­jon kend…”

A Hagyományok Háza Magyar Népi Iparművészeti Múzeuma őrzi a 100 éve született Pál István Madách-díjas nógrádi pásztor, dudás, Népművészet Mestere...

Kiállítás

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!