Új kép­zé­sek ősz­től!

Folytatódik a több évtizedes hagyomány

A Corvin téren több évtizedes hagyománya van a többszintű képzések kidolgozásának és megvalósításának, a rövidebb, 30 vagy 60 órás bevezető jellegű képzésektől tanfolyamoktól kezdve a szakmai végzettséget adókon át az oktatókat képző és a szakmai továbbképző jellegű kurzusokig. Ezt a hagyományt folytatjuk ősszel is, amikor újra hirdetünk akkreditált kézműves képzéseket, melyekre várunk mindenkit, aki érdeklődik a népi kézműves tárgykultúra iránt, valamint zenei illetve táncos végzettségűek is továbbtanulhatnak nálunk legújabb őszi kurzusainkon.

Mit jelent ma felnőttként belevágni egy új mesterség elsajátításába? 

"Egyrészt kihívásokat. Nyitottságot, új ismereteket, új látásmódot, és akár új életformát. Áldozatok vállalását, hiszen meg kell teremteni a rászánt szükséges időt és az anyagi forrást. Elszántságot, mert az az idő, amíg a képzés tart, csak a tanulás kezdete! Másrészt ajándékokat. A mesterségbeli tudás biztos alapjait, a közösségben való tanulás és alkotás élményét, választ a „Hol vannak a gyökereim?” kérdésre, mindemellett eddig akár nem is ismert alkotó képességünk kibontakoztatását" - mondta Benedek Krisztina a Népi Kézművesség és Népi Iparművészeti Szakcsoport vezetője.

Az őszi képzéskínálatunk:
  •  Táncosoknak szóló 10 alkalmas képzés: 

Mol­nár-tech­ni­ka kép­zés

  • Zenei végzettséggel, illetve népzenei ismeretekkel rendelkezőknek szóló képzéseink: 

A né­pi he­ge­dű­ok­ta­tás mód­szer­ta­na

Ütő­gar­do­nos kur­zus

Nép­ze­nei szak­író kép­zés

  • Kézműves képzések:

Gyé­kény­tárgy-ké­szí­tő tan­fo­lyam

Vi­se­let­ké­szí­tő tan­fo­lyam

Fo­nó tan­fo­lyam

 

A képzésekről összefoglalóan a Tevékenységeink menüpont alatt lehet tájékozódni. Várunk minden érdeklődőt szeretettel!

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!