Új kép­zé­sek ősz­től!

Folytatódik a több évtizedes hagyomány

A Corvin téren több évtizedes hagyománya van a többszintű képzések kidolgozásának és megvalósításának, a rövidebb, 30 vagy 60 órás bevezető jellegű képzésektől tanfolyamoktól kezdve a szakmai végzettséget adókon át az oktatókat képző és a szakmai továbbképző jellegű kurzusokig. Ezt a hagyományt folytatjuk ősszel is, amikor újra hirdetünk akkreditált kézműves képzéseket, melyekre várunk mindenkit, aki érdeklődik a népi kézműves tárgykultúra iránt, valamint zenei illetve táncos végzettségűek is továbbtanulhatnak nálunk legújabb őszi kurzusainkon.

Mit jelent ma felnőttként belevágni egy új mesterség elsajátításába? 

"Egyrészt kihívásokat. Nyitottságot, új ismereteket, új látásmódot, és akár új életformát. Áldozatok vállalását, hiszen meg kell teremteni a rászánt szükséges időt és az anyagi forrást. Elszántságot, mert az az idő, amíg a képzés tart, csak a tanulás kezdete! Másrészt ajándékokat. A mesterségbeli tudás biztos alapjait, a közösségben való tanulás és alkotás élményét, választ a „Hol vannak a gyökereim?” kérdésre, mindemellett eddig akár nem is ismert alkotó képességünk kibontakoztatását" - mondta Benedek Krisztina a Népi Kézművesség és Népi Iparművészeti Szakcsoport vezetője.

Az őszi képzéskínálatunk:
  •  Táncosoknak szóló 10 alkalmas képzés: 

Mol­nár-tech­ni­ka kép­zés

  • Zenei végzettséggel, illetve népzenei ismeretekkel rendelkezőknek szóló képzéseink: 

A né­pi he­ge­dű­ok­ta­tás mód­szer­ta­na

Ütő­gar­do­nos kur­zus

Nép­ze­nei szak­író kép­zés

  • Kézműves képzések:

Gyé­kény­tárgy-ké­szí­tő tan­fo­lyam

Vi­se­let­ké­szí­tő tan­fo­lyam

Fo­nó tan­fo­lyam

 

A képzésekről összefoglalóan a Tevékenységeink menüpont alatt lehet tájékozódni. Várunk minden érdeklődőt szeretettel!

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!