Új in­no­vá­ció: Folk_ME

Hagyományos népzenei tartalom digitális formában

Hagyományos népzenei tartalom digitális formában: ez ma már elérhető a Folk_ME kezdeményezésnek köszönhetően. Ez a sokoldalúan felhasználható online oktatási eszköztár hozzáférhetővé teszi a hagyományos népzenei tartalmakat, és mélyebb betekintést nyújt a népzenei műfajok sokszínűségébe, történetébe és jelentőségébe az európai kulturális örökségen belül. Nemcsak tanároknak és diákoknak nyújt  egyedülálló lehetőségeket, hanem amatőr zenészeknek és szélesebb közönségnek is szól. A program nem csupán a népzenei műfajok sokszínűségét és történetét mutatja be, hanem hidat képez a nemzetek között a népzenei oktatásban, elősegítve ezzel a kulturális sokszínűség megértését és elfogadását.

Mit tartalmaz?

A platform a legmodernebb technikával felvett videó oktatóanyagokat, hangszerenként külön sávokon rögzített hanganyagokat, dalszövegeket, kottákat és eredeti forrásanyagokat kínál, amelyek segítségével a felhasználók aktív résztvevőiként ismerhetik meg a népzene eredeti, hiteles előadói gyakorlatát, és aktívan részt vehetnek annak tanulásában és előadásában is.

Nemzetközi zenetanulás

A Folk_ME lehetővé teszi a különböző népzenei hagyományok közötti párbeszédet. A platform használatával a tanárok és a diákok betekintést nyerhetnek más népek zenei hagyományaiba, megismerhetik azok jellegzetességeit, eszközeit és előadásmódjait, gazdagítva az oktatási tartalmakat és elősegítve a zenei kompetenciák fejlődését.

Elérhetőség

Fedezze fel, milyen egyszerű és élvezetes lehet a zenetanulás a Folk_ME segítségével: 

https://folk-me.com/hu

 

 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!