A ha­gya­ték egy­sé­gei

Hang­zó anya­gok

A több mint 1000 tételből álló gyűjtemény a Táncházmozgalom négy évtizede alatt megjelent bakelit-lemezeket, műsoros magnókazettákat, publikált CD-ket és DVD-ket tartalmaz.

Fo­tók

A folklórgyűjtések alkalmával készült 4.100 db fotó, míg az egyértelműen a revival mozgalom, színpadi folklór, táncház témakörébe tartozó képek száma 900 db.  

Ere­de­ti nép­ze­nei gyűj­té­sek

A helyszíni gyűjtések mellett a felvételek egy része az eredeti környezetéből kiszakítva, népzenei táborokban vagy a fővárosban megrendezett egy-egy népzenei eseményen készült.

Tánc­ház Ar­chí­vum

A táncházmozgalom 25. évfordulóján ismerte fel, hogy a mozgalom létrejöttével és működésével kapcsolatos dokumentumokat össze kellene gyűjteni majd rendszerezni. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!